سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی:

افتتاح عجولانه خط 7 مترو به قیمت جان مردم پایتخت/شهردار تهران باید فعالیت خط 7 مترو را متوقف کند

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان تهران با انتقاد از افتتاح خط 7 مترو تهران، گفت: منتخبین شورای پنجم نیز بر توقف یک ماهه فعالیت این خط و تکمیل زیرساخت‌های آن تاکید دارند.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 13:13
افتتاح عجولانه خط 7 مترو به قیمت جان مردم پایتخت/شهردار تهران باید فعالیت خط 7 مترو را متوقف کند عضو مجمع نمایندگان تهران با انتقاد از افتتاح خط 7 مترو تهران، گفت: منتخبین شورای پنجم نیز بر توقف یک ماهه فعالیت این خط و تکمیل زیرساخت‌های آن تاکید دارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg افتتاح,عجولانه,خط,7,مترو,به,قیمت,جان,مردم,پایتخت/شهردار,تهران,باید,فعالیت,خط,7,مترو,را,متوقف,کند Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص افتتاح خط 7 متروی تهران بدون تکمیل زیرساخت‌های لازم، گفت: جابه‌جایی جمعیت در تهران باید مورد نظر قرار گیرد، هم اکنون هر کدام از خطوط مترو تا یک میلیون مسافر را در روز می‌توانند جابه‌جا کنند، در واقع مترو ویترین و کار بیرونی شهرداری شهر پر جمعیتی مانند تهران است که به جهت وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به سایر کلانشهر‌های دنیا عقب افتاده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه برخی خطوط مترو با اینکه ماه‌هاست راه‌اندازی شده همچنان دچار مشکلات و حوادث می‌شوند زیرا برخی زیرساخت‌ها هنوز تعبیه نشده است.

افتتاح عجولانه خط 7 مترو به قیمت جان مردم

وی افزود: خط 7 مترو نیز اخیرا بسیار عجولانه افتتاح و راه‌اندازی شده است، این اقدام عجولانه به قیمتِ جان مردم تمام خواهد شد، هزاران نفر روزانه از این خط استفاده خواهند کرد بنابراین جابه‌جایی مردم با این خط مترو خطرات احتمالی بسیاری را رقم خواهد زد.

سیاوشی شاه عنایتی با بیان اینکه تهران علی رغم ظاهر مدرن خود با کمبود شدید وسایل حمل و نقل عمومی مواجه است، گفت: در این شرایط مردم به ناچار از مترو بیشتر استفاده می‌کنند، لذا به جای نشان دادن عملکرد شهرداری باید به جان مردم توجه شود زیرا کلانشهر تهران دیگر تاب و تحمل تکرار حوادثی چون پلاسکو را ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: موارد و مشکلاتی که کارشناسان این حوزه بررسی و احصا کرده‌اند باید رفع و تا تکمیل نهایی باید شهرداری دستور توقف پروژه خط 7 مترو را اعلام کند، منتخبین شوای پنجم شهر تهران نیز بر این باورند که خط 7 مترو باید برای یک ماه متوقف شود تا زیرساخت‌های لازم تعبیه شود.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توقف خط 7 مترو جهت عملیاتی کردن نظرات کارشناسی مطرح و تکمیل زیرساخت‌های لازم ضروری است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با طرح این سوال که خط مترویی که نه پله فرار دارد، نه هواکش دارد و نه قطار، چرا باید افتتاح شود؟ گفت: خطوط مترو مستقیماً با ایمنی و سلامتی شهروندان سر و کار دارند و لزوم تجهیز و تکمیل آنها قبل از افتتاح، ضرورتی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

محمدباقر قالیباف شهرداری تهران اما با اشاره به حواشی خط 7 مترو با بیان اینکه سیاه نمایی کردن کارها بی انصافی است، گفت: اینکه بخواهیم یک کاری را ضایع کنیم، ضایع کردن یک فرد نیست بلکه ضایع کردن فرهنگ و دستاورد یک ملت و شهر است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر