سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

خرید و فروش سوالات امتحانی با برخوردهای سطحی قطع نمی‌شود/ به کارگیری افراد غیرامین دلیل بروز تخلف

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه برخوردهای سطحی مانع از تداوم خرید و فروش سوالات امتحان نهایی نمی‌شود، تصریح کرد: به کارگیری افراد غیرمتدین، انتصابات سیاسی و... در بروز این تخلفات تاثیرگذار است.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 12:24
خرید و فروش سوالات امتحانی با برخوردهای سطحی قطع نمی‌شود/ به کارگیری افراد غیرامین دلیل بروز تخلف عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه برخوردهای سطحی مانع از تداوم خرید و فروش سوالات امتحان نهایی نمی‌شود، تصریح کرد: به کارگیری افراد غیرمتدین، انتصابات سیاسی و... در بروز این تخلفات تاثیرگذار است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg خرید,و,فروش,سوالات,امتحانی,با,برخوردهای,سطحی,قطع,نمی‌شود/,به,کارگیری,افراد,غیرامین,دلیل,بروز,تخلف Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از لو رفتن سوالات امتحانی وزیر را مکلف به پاسخگویی در این زمینه دانست و گفت: تحت‌الشعاع قرار دادن سرنوشت دانش‌آموزان تلاشگر و تیزهوش به واسطه سودجویی و نبود نظارت و قانون در وزارت آموزش و پرورش بسیار ناعادلانه است لذا برخوردها باید پشیمان‌کننده باشد تا دیگر شاهد چنین تخلف‌هایی نباشیم اما به دلیل برخوردهای سطحی این اتفاق شوم تکرار می‌شود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید و فروش سوالات آشکارترین ظلم به افرادی است که باید در آینده ارکان کشور را در دست بگیرند، ادامه داد: به کارگیری افراد غیرامین و غیرمتدین، باز کردن درهای آموزش و پرورش بر روی همه افراد، انتصابات سیاسی و... در بروز این تخلفات تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید دلایل این نوع تخلف را ریشه‌یابی کند، افزود: خیانت در امانت نباید در نظام آموزشی و تربیتی کشور رواج پیدا کند چراکه این مسئله اثرات سوء بسیاری بر نوع رفتار دانش‌آموزان پس از ورود به جامعه و نشستن بر مسندهای مختلف مدیریتی خواهد داشت.

سلیمی معتقد است در گذشته نیز شاهد لو رفتن سوالات امتحانی بوده‌ایم اما این مسئله در امتحانات نهایی آن هم با این حجم گسترده کمتر دیده شده بود لذا لو رفتن سوالات امتحان نهایی جای نگرانی دارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مجازات خرید و فروش سوالات امتحانی بازدارنده نیست، این پدیده را محصول ضعف قانونی در برخورد با متخلفان علمی دانست و افزود: آموزش و پرورش باید با بکار کارگیری نیروهای متعهد و نه صرفا متخصص و ارائه تسهیلات مناسب به آن‌ها، امنیت پیرامون حفظ و حراست سوالات امتحان نهایی را تضمین کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار