سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شوشتری:

سند آمایش سرزمینی محرکه اصلی توسعه هر استان را تعریف می‌کند/ گسترش فعالیت‌های اقتصادی در غرب کشور وضعیت بهتری نسبت به استان‌های شرقی دارد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تهیه سند آمایش سرزمینی، گفت: نحوه توزیع فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و انسانی در پهنه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران نامتوازن است.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 14:31
سند آمایش سرزمینی محرکه اصلی توسعه هر استان را تعریف می‌کند/ گسترش فعالیت‌های اقتصادی در غرب کشور وضعیت بهتری نسبت به استان‌های شرقی دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تهیه سند آمایش سرزمینی، گفت: نحوه توزیع فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و انسانی در پهنه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران نامتوازن است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108606798343.jpg سند,آمایش,سرزمینی,محرکه,اصلی,توسعه,هر,استان,را,تعریف,می‌کند/,گسترش,فعالیت‌های,اقتصادی,در,غرب,کشور,وضعیت,بهتری,نسبت,به,استان‌های,شرقی,دارد Icana

هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تهیه طرح آمایش سرزمینی در چندین استان کشور، اظهار داشت: بر اساس اسناد بالادستی و برنامه چهارم توسعه، دولت مکلف به تهیه اسناد توسعه بخشی، فرابخشی و استانی شده است.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در آن زمان اسناد توسعه استان‌ها تهیه شد، بیان کرد: این اسناد در قالب ماتریس ثبات تهیه شد تا فرصت‌ها، محدودیت‌ها و مقدورات هر استانی مشخص شود.

وی افزود: با این اقدام مهمترین امکانات، فرصت‌ها و تهدیدهای هر استانی مشخص می‌شد و تقریبا نقش اصلی برای کنترل محرکه هر استانی را تعیین می‌کرد.

شوشتری با بیان اینکه یک گام ابتدایی با تهیه اسناد توسعه استان‌ها مشخص شد، ادامه داد: بعد از آن نیز دولت را موظف کردند تا سند آمایش سرزمینی را مشخص کند که هنوز این اقدام به شکل اصولی شکل نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه توزیع فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و انسانی در پهنه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران نامتوازن است، گفت: با یک نگاه اجمالی به نقشه ایران به این جمع بندی می‌رسیم که در پهنه غربی کشور، سکونت انسان و گسترش فعالیت‌های اقتصادی به مراتب بیشتر از پهنه شرقی کشور است.

وی افزود: در مناطق جنوبی کشور نیز علیرغم اینکه ظرفیت‌های بسیار بالایی وجود دارد ولی فعالیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای در آنجا نیز مناسب نیست.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از کارهای ضروری، تعیین آمایش سرزمینی است، متذکر شد: اهمیت تعیین آمایش سرزمینی به این جهت است که سبب می‌شود تا برای هر استان فعالیت‌ها و محرک‌های توسعه‌ای آن تعریف شود و چهارچوبی به دست آید تا سرمایه گذاری‌های جدید انجام شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار