سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی مطرح کرد:

انتقاد از اقدام برخی پزشکان در تجویز دارو بیش از نیاز بیماران

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: قیمت تمام شده برای بیماران عادی در یک برگ دفترچه یعنی یک دستور پزشک، گاهی افزایش پیدا می کند، زیرا پزشک بیش از داروهای مورد نیاز یک بیمار را در برگه پزشکی می نویسد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 13:44
انتقاد از اقدام برخی پزشکان در تجویز دارو بیش از نیاز بیماران عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: قیمت تمام شده برای بیماران عادی در یک برگ دفترچه یعنی یک دستور پزشک، گاهی افزایش پیدا می کند، زیرا پزشک بیش از داروهای مورد نیاز یک بیمار را در برگه پزشکی می نویسد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102734930515.jpg انتقاد,از,اقدام,برخی,پزشکان,در,تجویز,دارو,بیش,از,نیاز,بیماران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منوچهر جمالی با اشاره به بیماری های خاص و صعب العلاج گفت: بیمارانی که این داروها را نیاز دارند، مجبور به هزینه بیشتری هستند زیرا این داروها گران هستند و اینگونه نیست که داروخانه گران بفروشد یا پزشک عمدا این دارو را تجویز کرده است، البته تعداد این داروخانه ها نیز اندک هستند و پوشش بیمه ای داروهای گران قیمت نیز سال به سال افزایش پیدا می‌کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، به بیماران عادی نیز اشاره داشت و اظهار کرد: قیمت تمام شده برای این بیماران در یک برگ دفترچه یعنی یک دستور پزشک، گاهی افزایش پیدا می کند زیرا پزشک بیش از داروهای مورد نیاز یک بیمار را در برگه پزشکی می‌نویسد که اساسا بیمار به آنها نیاز ندارد و بسیاری از آنها نیز تحت پوشش بیمه نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به پرونده هایی که در زمینه ارائه نسخه های گران قیمت در دادگاه ها وجود دارد، تصریح کرد: تعداد این پرونده ها به حدی زیاد نیست که اهمیت پیدا کنند.

دکتر محمد بقایی نیز درباره تجویز نسخه های پزشکی گران توسط پزشکان، اظهار داشت: حقیقت آن است که اعدادی که در این زمینه انتشار یافته است، خیلی منطبق بر واقعیت نیست زیرا در بیمه های کشور همچون بیمه سلامت و تامین اجتماعی سیستم های نظارتی خیلی خاصی وجود دارد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته نسخه های گران قیمت در حوزه شیمی درمانی و بیماری های خاص وجود دارد که در آنجا دوره های درمانی وجود دارد که قیمت بالایی دارند زیرا اساسا بیمار نیازمند داروهای گران قیمت است.

داروساز و عضو کمیته نظارت بر تبلیغات نظام پزشکی کشور تاکید کرد: حقیقت آن است که امکان صدور نسخه های پزشکی گران قیمت و خارج از عرف در بخش خصوصی تقریبا صفر درصد است زیرا پزشکان عمومی کشور محدودیت قیمت نسخه ارسالی به داروخانه در دو بیمه سلامت و تامین اجتماعی به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دارند و برای پزشکان متخصص این مبلغ ۸۰ هزار تومان است. این قیمت در نیروهای مسلح نیز ۱۰۰ هزار تومان واقع شده است.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کارگروه اقتصاد انجمن داروسازان ایران با رد زد و بند بین شرکت های بیمه ای و همچنین داروسازان با پزشکان، عنوان داشت: داروخانه‌ها نمی توانند قیمت بیش از ۵۰ هزار تومان برای نسخه های پزشکی دریافت کنند زیرا سازمان بیمه مدارک و مستندات لزوم به کارگیری آن داروها را دریافت می کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000