سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی مطرح کرد:

وزارت بازرگانی از ادغام به تفکیک می چرخد/تفکیک حوزه بازرگانی را از حاشیه به متن می آورد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، معتقد است که ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده و نقش آن را به یک چهارم کاهش داده است.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 14:26
وزارت بازرگانی از ادغام به تفکیک می چرخد/تفکیک حوزه بازرگانی را از حاشیه به متن می آورد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، معتقد است که ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده و نقش آن را به یک چهارم کاهش داده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100389837284.jpg وزارت,بازرگانی,از,ادغام,به,تفکیک,می,چرخد/تفکیک,حوزه,بازرگانی,را,از,حاشیه,به,متن,می,آورد Icana

علی قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب یک فوریت لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت(تفکیک وزارتخانه ها)، گفت:زمانی که ادغام وزارتخانه ها در 5 سال پیش مطرح شد، درباره مباحثی همانند اینکه ادغام چه میزان از بروروکراسی اداری در کشور را کاهش می دهد و یا می تواند سبب تسهیل گری بهبود امور شود، شفاف سازی و مطالعه کارشناسی صورت نگرفته بود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای تفکیک وزارتخانه ها دولت باید مطالعات کارشناسی خود را به مجلس ارائه دهد، افزود:تا زمانی که مجلس برای تفکیک وزارتخانه ها و مزایای این تفکیک متقاعد نشود به تفکیک رای نمی دهد، چراکه باید وضعیت آنها پیش از ادغام، در زمان ادغام و سپس دلایل تفکیک مشخص شود.

ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده است

قربانی با اشاره به اینکه ادغام وزارت بازرگانی در صنایع و معادن سبب به حاشیه رفتن بخش بازرگانی شده است، ادامه داد:یکی از بندهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات بر واردات است و  برای رونق صادرات وزارت بازرگانی باید فعال شود، تا با چابک سازی و پویایی بر صادرات و واردات نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزارت بازرگانی باید از واردات غیر ضرور برای حمایت از تولید داخل، جلوگیری کند، یادآور شد:برای نخستین بار در سال گذشته حدود چندصد میلیون دلار صادرات بر واردات پیشی گرفت، که این روند باید در اقتصاد کشور ادامه یابد و تولیدات داخلی شکل بگیرد.

هرگونه تفکیک و ادغام در وزارتخانه ها باید با بررسی دقیق و مطالعه کارشناسی انجام شود

قربانی افزود:ادغام وزارت بازرگانی در وزارت صنایع و معادن سبب کاهش چابکی و پویایی وزارت بازرگانی شده بود و این وزارتخانه نتوانست نقش و وظایف ذاتی خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه هرگونه تفکیک و ادغام باید با بررسی دقیق و مطالعه کارشناسی باید انجام شود، ادامه داد:با تفکیک وزارتخانه ها باید ماموریت های جدیدی برای این وزارتخانه ها تعریف شود، تا سبب پویایی این وزارتخانه ها شود.

40 درصد پروژه های عمرانی کشور در وزارت راه و شهرسازی متمرکز شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد:وزارت بازرگانی با ادغام در وزارت صنایع تنها یک چهارم از ماموریت خود را ایفا کرده و اصل در این وزارتخانه حوزه صنعت بوده و بخش صادرات و واردات به حاشیه رانده شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 40 درصد پروژه های عمرانی کشور در وزارت راه و شهرسازی متمرکز شده است، تصریح کرد:ادغام این دو وزارتخانه در یکدیگر که جنس آنها از یکدیگر متفاوت است، نتوانست کارایی لازم را داشته باشد، لذا تفکیک وزارت راه از شهرسازی معقول به نظر می رسد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار