سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طباطبایی‌نژاد:

نگاه به کتابفروشی‌ها از تجاری به فرهنگی تغییر پیدا کند/ معافیت مالیاتی نیازمند پیگیری وزارت فرهنگ است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است با وجود آنکه اقداماتی همچون ارائه تسهیلات به کتابفروش‌ها می‌تواند در رونق کتاب تاثیرگذار باشد اما تا زمانی که نگاه به کتابفروشی‌ها از تجاری به فرهنگی تغییر پیدا نکند این مهم به معنای واقعی اتفاق نخواهد افتاد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 13:19
نگاه به کتابفروشی‌ها از تجاری به فرهنگی تغییر پیدا کند/ معافیت مالیاتی نیازمند پیگیری وزارت فرهنگ است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است با وجود آنکه اقداماتی همچون ارائه تسهیلات به کتابفروش‌ها می‌تواند در رونق کتاب تاثیرگذار باشد اما تا زمانی که نگاه به کتابفروشی‌ها از تجاری به فرهنگی تغییر پیدا نکند این مهم به معنای واقعی اتفاق نخواهد افتاد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701108658112830.jpg نگاه,به,کتابفروشی‌ها,از,تجاری,به,فرهنگی,تغییر,پیدا,کند/,معافیت,مالیاتی,نیازمند,پیگیری,وزارت,فرهنگ,است Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصمیم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ مبنی بر ارائه تسهیلات به کتابفروشی‌ها را اقدام اجرایی مناسبی برای رونق کتابفروشی و کتابخوانی در کشور دانست و گفت: اگرچه اقداماتی همچون ارائه تسهیلات به کتابفروش‌ها و تخفیف به خریدارها می‌تواند در رونق کتاب تاثیرگذار باشد اما تا زمانی که نگاه به کتابفروشی‌ها از تجاری به فرهنگی تغییر پیدا نکند این مهم به معنای واقعی اتفاق نخواهد افتاد.  

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس به وزارت فرهنگ پیشنهادی مبنی بر ضرورت تدوین یک لایحه‌ در رابطه با خروج کتاب‌فروشی‌ها از حیطه مشاغل تجاری داده است تا دیگر از آن‌ها عوارض شهرداری و مالیات دریافت نشود چراکه تنها از این طریق می‌توان به تغییر شرایط نامناسب مالی کتابفروشی‌ها و کاهش قیمت کتاب امید داشت.

وی تاکید کرد: ایجاد امکان تاسیس کتابفروشی با مجوز مسکونی و عدم دریافت مالیات و عوارض نیازمند پیگیری و پشتکار وزارت فرهنگ است با این وجود کمیسیون فرهنگی نیز از این اقدامات به جد حمایت خواهد کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر بسیاری از کتابفوشی‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی به تعطیلی کشیده‌اند از ضرورت تغییر در شرایط اقتصادی آن‌ها گفت و افزود: موضوع پرداخت تسهیلات به منظور راه‌اندازی، توسعه و تجهیز کتابفروشی‌ها و مراکز پخش تنها بخشی از اقدامات برای بهبود فضای کسب و کار حوزه نشر محسوب می‌شود و این مهم نیازمند اقامات پایه‌ای و ریشه‌ای بیشتری است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ به تازگی از مدیریت هزینه‌ها و بودجه‌ها برای حمایت از کتابفروشی‌ها و تخفیف به خریداران و تلاش برای خروج کتابفروشی‌ها از حیطه مشاغل تجاری خبر داده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر