سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی:

اقدام ایران در مقابل سنای آمریکا باید صریح و مدبرانه باشد/برای منافع ملی یکصدا شویم

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصویب تحریم جدید علیه ایران را به معنای نقض برجام دانست و گفت: اقدام متقابل ایران در برابر سنای آمریکا باید هوشمندانه، صریح و مدبرانه باشد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 14:12
اقدام ایران در مقابل سنای آمریکا باید صریح و مدبرانه باشد/برای منافع ملی یکصدا شویم عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصویب تحریم جدید علیه ایران را به معنای نقض برجام دانست و گفت: اقدام متقابل ایران در برابر سنای آمریکا باید هوشمندانه، صریح و مدبرانه باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108385640448.jpg اقدام,ایران,در,مقابل,سنای,آمریکا,باید,صریح,و,مدبرانه,باشد/برای,منافع,ملی,یکصدا,شویم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد جمالی افزود: تحریم های جدید، نقض برجام است، سناتور کراکر اعلام کرده که نیاز نیست یکدفعه از برجام خارج شویم، همین که تعهدات را انجام ندهیم و تحریم ها را ادامه دهیم، یک نوع خروج از برجام است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که این رفتار به معنای نقض برجام توسط آمریکایی هاست، افزود: آمریکایی ها تاکنون تحریم های مختلفی را همچون تحریم های عادی و هوشمند به ما تحمیل کرده اند ولی امروز به تحریم های اتوماتیک روی آورده اند، تحریم های اتوماتیک یعنی این که برای مثال بانکی توسط آمریکا تحریم شده، اگر ایران شرکت دیگری را در این موضوع فعال کرد بدون در نظر گرفتن مصوبه سنا خودش تحریم می شود.

وی افزود: اقدامات آمریکا نشان می دهد که آنان در برجام جدی نیستند و نمی خواهند برجام اجرایی شود، گاهی رندی هم می کنند که اگر برجام به هم خورد مقصر را ایران بدانند.

جمالی تصریح کرد: البته اروپا هم در این زمینه منفعل برخورد می کند، صرف محکوم کردن کافی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: پیشنهاد می کنم حاکمیت در سطح رده اول بنشینند و فارغ از این که چه کسی موافق و چه کسی مخالف برجام بوده است، در این راستا سخن بگویند،امروز یکسال و نیم از اجرایی شدن برجام می گذرد ولی آمریکایی ها هر روز تحریم جدید ایجاد می کند و از سویی می خواهند همه چیز را به توانایی دفاعی ما وصل کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: ما برای منافع ملی باید تصمیم صریح و شفاف بگیریم همه هم یکصدا شویم، ما باید یک اقداماتی که نشان دهنده واکنش مدبرانه و عملی ما و در راستای منافع ملی باشد انجام دهیم و در این راستا باید تصمیم ما هوشمندانه، صریح و مدبرانه باشد.

سنای آمریکا طرح اعمال تحریم‌های گسترده غیرهسته‌ای علیه ایران موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» را تصویب کرد که قرار است پس از طرح در مجلس نمایندگان و درصورت تصویب برای امضای رئیس جمهوری آمریکا ارسال شود.

در طرح موسوم به S_722، اعمال تحریم‌ها علیه ایران به سبب برنامه موشکی بالستیک این کشور، ادعای حمایت از فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی و همچنین ادعای نقض حقوق‌بشر و موارد دیگر مدنظر قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ٢١ خرداد مجلس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست تا طرح مقابله با اقدام اخیر سنا را آماده کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000