سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حضرت‌پور:

کاهش 140 میلیون متر مکعبی حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال 95/نحوه هزینه‌کرد اعتبارات احیای دریاچه باید شفاف‌ شود

سرویس اجتماعی
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر تامین اعتبارات احیا دریاچه ارومیه، گفت: در صورتی که اعتبارات به هنگام تخصیص یابد می‌توان به شرایط تثبیت تراز سطح آب دریاچه دست یافت.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 16:14
کاهش 140 میلیون متر مکعبی حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال 95/نحوه هزینه‌کرد اعتبارات احیای دریاچه باید شفاف‌ شود نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر تامین اعتبارات احیا دریاچه ارومیه، گفت: در صورتی که اعتبارات به هنگام تخصیص یابد می‌توان به شرایط تثبیت تراز سطح آب دریاچه دست یافت. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107343508936.jpg کاهش,140,میلیون,متر,مکعبی,حجم,آب,دریاچه,ارومیه,نسبت,به,سال,95/نحوه,هزینه‌کرد,اعتبارات,احیای,دریاچه,باید,شفاف‌,شود Icana

روح الله حضرت پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: ستاد احیا دریاچه ارومیه باید در مورد هزینه‌کرد منابع در چهار سال گذشته شفاف سازی کند، متاسفانه علی رغم دریافت بودجه نحوه هزینه کرد مشخص نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته حدود 20 سانتی‌متر کم شده است، در حقیقت حجم آب دریاچه در شرایط کنونی 140 میلیون متر مکعب نسبت به سال گذشته کمتر شده است لذا پروژه‌های احیا باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پروژه احیای دریاچه ارومیه پروژه ملی است، گفت: پروژه احیا طرح ملی است که رئیس جمهور در وعده‌های انتخاباتی سال 92 نیز بدان اشاره کردند، از این رو بهتر است ضمن افزایش اعتبارات و منابع مالی، نسبت به تخصیص به هنگام و دقیق این منابع اقدام شود.

حضرت‌پور با تاکید بر اینکه هماهنگی و انسجام دستگاه‌های مختلف لازمه احیا دریاچه ارومیه است، افزود: مسئولان استانی تنها وظیفه احیا دریاچه را بر دوش ندارند، در حقیقت وزارت جهاد کشاورزی باید ضمن تزریق بودجه سیستم آبیاری نوین را در این منطقه عملیاتی کند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با انتقاد از عدم خروجی جلسات ستاد احیا دریاچه ارومیه، تصریح کرد: در حقیقت تامین اعتبارات برای رسیدن به شرایط تثبیت تراز سطح آب دریاچه ضروری است، بنابراین شفاف‌سازی، انسجام سازمانی و تزریق بودجه جهت احیا کامل دریاچه باید در اولویت قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر