سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده:

اخذ وجه اجباری از اولیا دانش‌آموزان در مدارس دولتی تخلف است/ بازرسان آموزش و پرورش نظارت دقیق کنند

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد در آستانه آغاز فصل ثبت نام مدارس، هیچ مدیر مدرسه دولتی حق ندارد با اجبار اقدام به دریافت پول به منظور هزینه ثبت نام از اولیاء دانش آموزان کند.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 14:38
اخذ وجه اجباری از اولیا دانش‌آموزان در مدارس دولتی تخلف است/ بازرسان آموزش و پرورش نظارت دقیق کنند سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد در آستانه آغاز فصل ثبت نام مدارس، هیچ مدیر مدرسه دولتی حق ندارد با اجبار اقدام به دریافت پول به منظور هزینه ثبت نام از اولیاء دانش آموزان کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg اخذ,وجه,اجباری,از,اولیا,دانش‌آموزان,در,مدارس,دولتی,تخلف,است/,بازرسان,آموزش,و,پرورش,نظارت,دقیق,کنند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز فصل ثبت نام مدارس و وقوع برخی تخلفات در خصوص دریافت وجه در اولیاء دانش آموزان، گفت: هیچ مدرسه دولتی حق ندارد با اجبار اقدام به دریافت پول به منظور هزینه ثبت نام کند زیرا در غیر این صورت تخلف است؛ اما مدارسی مانند هیات امنایی و غیره شامل این امر نمی‌شوند و از قانون خاص خود تبعیت می‌کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید فراموش کرد که ارائه کمک مردمی به مدارس منع قانونی ندارد و نباید در دایره تخلفات محسوب شود، تصریح کرد: در مجموع روند دریافت وجه طی سال‌های گذشته تاکنون ادامه داشته و این مهم به دلیل کمی بودجه در آموزش و پرورش است؛ اعتبارات آموزش و پرورش بر اساس عملکرد پیش بینی نمی‌شود لذا از ابتدای آغاز فصل بازگشایی مدارس مشخص است که در مهرماه برای اجرای برخی امور باید هزینه انجام شود که عده‌ای از مدیران اقدام به دریافت پول می‌کنند.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز برای مقابله با این موضوع عموما بازرسانی را به سطح مدارس سراسر کشور اعزام می‌کند تا چنین رویه‌ای تکرار نشود؛ در این بین اولیاء در صورت مشاهده بیان شرط از سوی مدیر برای ثبت نام دانش آموزان، حتما موضوع را به اداره منطقه زندگی‌شان اطلاع دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه برخی از اولیاء دانش آموزان درخواست تشکیل کلاس فوق برنامه در مدارس را دارند که برای تحقق این مهم باید هزینه‌ای برای ان پیش بینی شود، اظهار کرد: بر این اساس اگر پولی بر اساس درخواست والدین دریافت شود مشکلی ندارد و تخلف نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته نباید از یاد برد که برخی از اولیاء دانش آموزان‌شان را در منطقه‌ای دورتر از محل زندگی‌شان ثبت نام می‌کنند لذا مجبور به ارائه هزینه‌هایی مانند ایاب و ذهاب می‌شوند اما در ادامه چنین موضوعی را در قالب دریافت پول از سوی مدیران مطرح می‌کنند لذا باید دقت جدی در این خصوص انجام شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار