سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی خواستار شد:

خروج صنایع آلاینده از تهران و انتقال آن ها به شهرک های همجوار/ وجود کارخانه‌ها در داخل شهرها به بهانه صرفه اقتصادی قابل قبول نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: خروج صنایع آلاینده از تهران و انتقال آن ها به شهرک های همجوار باید هر چه سریع تر انجام شود، زیرا این صنایع با جان و سلامت مردم بازی می کنند و به راحتی در سطح پایتخت و در داخل شهر به فعالیتشان ادامه می دهند.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 15:20
خروج صنایع آلاینده از تهران و انتقال آن ها به شهرک های همجوار/ وجود کارخانه‌ها در داخل شهرها به بهانه صرفه اقتصادی قابل قبول نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: خروج صنایع آلاینده از تهران و انتقال آن ها به شهرک های همجوار باید هر چه سریع تر انجام شود، زیرا این صنایع با جان و سلامت مردم بازی می کنند و به راحتی در سطح پایتخت و در داخل شهر به فعالیتشان ادامه می دهند. http://cdn.icana.ir/d/019/201609104564077722.jpg خروج,صنایع,آلاینده,از,تهران,و,انتقال,آن,ها,به,شهرک,های,همجوار/,وجود,کارخانه‌ها,در,داخل,شهرها,به,بهانه,صرفه,اقتصادی,قابل,قبول,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسین قربانی افزود: اینکه برخی ادعا می‌کنند که کارخانه های استراتژیک آلاینده به دلایل اقتصادی حتما باید در تهران فعالیت کنند، ادعای نادرستی است که نتیجه اش جز بیماری و مرگ نخواهد بود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که منفعت طلبی برخی صاحبان صنایع نباید باعث بی توجهی آن ها به سلامتی ساکنان شهر تهران شود، افزود: این که گروهی ادعا کنند چون کالای ما صرفه اقتصادی دارد، تولید آن در غیر از شهر تهران موجب ضرر و زیان اقتصادی می شود، به هیچ وجه منطقی نیست. تولید خوب است، اما نباید به قیمت بی توجهی به سلامت مردم تمام شود. ضمن این که شهرک های همجواری در اطراف تهران وجود دارند که به خوبی می توانند کارخانه های آلاینده را پوشش دهند و به لحاظ اقتصادی نیز مشکلی متوجه صاحبان صنایع نخواهد شد.

وی با بیان این مطلب که با حضور صنایع آلاینده در شهر تهران از تعداد روزهای پاک تهران کاسته است، افزود: هم وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم سازمان استاندارد موظفند نسبت به انتقال صنایع آلاینده به خارج از تهران اقدام کنند که البته طبیعی است برای این انتقال صنایع آلاینده و ارتقای سلامت مردم باید هزینه کنند. انتظار داریم حداقل تا زمان انتقال این صنایع آلاینده، دست کم خروجی فیلترینگ ها را ساماندهی کنند تا مواد آلاینده کمتری وارد هوا شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار داشت: انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر تهران، به کمک مالی بانک ها نیاز دارد که دولت در این زمینه می تواند با انجام اقداماتی، موانع مالی پیش روی صنایع آلاینده را مرتفع کند.

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به قوانین صریحی که اخیرا در مجلس در خصوص کاهش آلودگی هوا مطرح شد، از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و همچنین سازمان محیط زیست انتظار داریم  وارد عمل شده و با شدت و حدت بیشتری با بحث آلودگی هوا توسط صنایع آلاینده برخورد کنند و اقدامات ضروری را برای انتقال صنایع آلاینده به خارج از تهران انجام دهند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط