سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

ممانعت از اکران فیلم دارای مجوز ساخت و اکران خلاف قانون است

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه فیلمی که دارای مجوز ساخت و اکران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تصریح کرد: نباید اثری در مرحله اکران درگیر تصمیمات متعدد شود.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 15:26
ممانعت از اکران فیلم دارای مجوز ساخت و اکران خلاف قانون است عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه فیلمی که دارای مجوز ساخت و اکران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تصریح کرد: نباید اثری در مرحله اکران درگیر تصمیمات متعدد شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201702106368253693.jpg ممانعت,از,اکران,فیلم,دارای,مجوز,ساخت,و,اکران,خلاف,قانون,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  گزینشگری حوزه هنری درنمایش برخی از فیلم‌ها در سینماهای تحت مدیریتش، گفت: کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی رویکرد اتخاذ شده از حوزه هنری در خصوص برخی از فیلم‌های سینمایی را در دستور کار خود قرار داده است چراکه رعایت عدالت و تبعیت از قانون بر مدیرانی که در راس کار قرار دارند لازم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حوزه هنری رویه خوبی در قبال فیلم‌هایی که همگی از فیلتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذشته‌اند، در پیش نگرفته است زیرا این کار علاوه بر آنکه اقدامی خلاف قانون است، باعث می‌شود آسیب‌های متعددی به سینما و سینماگران رسانده شود.

وی با بیان اینکه نباید در کشور قانونمداری همچون ایران عده‌ای از  نص صریح قانون اطلاعت نکرده و آنطور که خود می‌خواهند رفتار کنند، افزود: تصمیم‌گیری در خصوص اکران فیلم‌ها در شورای مجوز اکران صورت می‌گیرد و فیلمی که دارای مجوز ساخت و اکران از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، نباید در مرحله اکران درگیر تصمیمات متعدد شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در حالی که به مدیران حوزه هنری توصیه کرد رویکرد خود را در این خصوص تغییر دهند، گفت: بهتر است حوزه هنری در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» حساسیت‌های غیرواقعی خود را کنار بگذارد و در راستای ایجاد شغل برای جوانان در حوزه سینما تلاش کند نه آنکه با اتخاذ شیوه خاص به بیکاری دامن بزند، چراکه عواید و سود حاصل از فروش بالای یک فیلم میان افراد قشرهای مختلف دست‌اندرکار در حوزه سینما تقسیم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به دنبال از سرگیری دور تازه تحریم فیلم‌های سینمایی توسط حوزه هنری با نمایش ندادن «مادر قلب اتمی» آغاز شده است، کانون کارگردانان سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای از این رویکرد حوزه هنری انتقاد کرده و از این نهاد خواسته که معیارهای "ارزشی" خود را به شکل واضح اعلام کند./

پایان پیام   

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار