سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آقابابایی تشریح کرد؛

آخرین جزییات از انهدام تیم‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور

سرویس دیگر رسانه‌ها
مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور توضیحاتی درباره جزییات انهدام تیم‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور ارائه کرد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 15:57
آخرین جزییات از انهدام تیم‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور توضیحاتی درباره جزییات انهدام تیم‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور ارائه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201608108767975011.jpg آخرین,جزییات,از,انهدام,تیم‌های,تروریستی,در,مناطق,جنوب,شرقی,کشور Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجید آقابابایی با اشاره به آخرین جزییات از انهدام تیم‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور، اظهار داشت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (24 و 25 خرداد ماه) دو درگیری مسلحانه با دو گروه تروریستی در جنوب شرق کشور اتفاق افتاد.
 
مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور افزود: در عصر روز چهارشنبه 24 خرداد ماه با محوریت نیروهای وزارت اطلاعات، درگیری شدیدی با گروه تروریستی موسوم به الفرقان در چابهار صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: 5 گروه تروریستی در جنوب شرق در خاک پاکستان فعال هستند و در برخی از مواقع امکان ورود به کشورمان را به صورت جزئی پیدا کردند، الفرقان یکی از گروه‌هایی است که از سالها قبل در خاک پاکستان فعال است و در برخی از مواقع توانسته از مرزهای ما نفوذ و با برخی از عوامل بسیار کمی که در کشور است ارتباط برقرار کند.
 
آقابابایی گفت: همانطور که وزیر اطلاعات اعلام کرد آنها با هدایت سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه وارد شده بودند و قصدشان برهم زدن امنیت عمومی مردم چابهار بود، اما تحت رصد کامل اطلاعاتی قرار داشتند و پس ورودشان تمام عوامل عملیاتی و پشتیبانی‌شان شناسایی و منهدم شدند.
 
مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور با بیان اینکه در این عملیات دو نفر از گروه تروریستی الفرقان به هلاکت رسیدند و 5 نفر هم دستگیر شدند، افزود: علاوه بر این مقداری هم مواد منفجره مثل جلیقه انفجاری و سلاح‌های مختلف مثل کلت کمری، فشنگ جنگی و نارنجک و همچنین تجهیزات ارتباطی کشف شد.
 
وی اظهار داشت: عملیات بعدی صبح روز پنج شنبه حدود ساعت 10 صبح بود که در منطقه قصرقند صورت گرفت؛ محوریت درگیری با نیروی زمینی سپاه بود که این نیرو تسلط کاملی به منطقه و گروه تروریستی داشتند و در یک موقعیت خاصی گروه تروریستی مورد هدف قرار گرفت.
 
آقابابایی با بیان اینکه تا ظهر روز پنج‌شنبه ارتفاعات قصر قند محاصره و درگیری‌ها شروع شد، عنوان کرد: تعدادی از تروریست‌ها کشته و تعداد کمی زخمی شدند.
 
وی افزود: این درگیری‌ها چند ساعتی طول کشید و در نهایت یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده با حدود 600 کیلوگرم مواد منفجره و بمب‌های آماده و همینطور دهها هزار فشنگ و تعدادی سلاح و مهمات به دست قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه افتاد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور خاطرنشان کرد: درگیری‌هایی که در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه اتفاق افتاد با محوریت وزارت اطلاعات و نیروی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه بود که دوستان انتظامی و مرزبانی همکاری بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتند و در یک کار هماهنگ تیمی دو گروه مورد ضربه واقع شدند و ضربه بسیار سنگینی به آنان وارد شد./
 
پایان پیام
کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000