سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در گفت وگو با خانه ملت تشریح شد:

روایت فولادگر از ادغام وزارتخانه‌ها در دولت سابق / لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را هرگز به مجلس ارائه ندادند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون باید شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده به مجلس ارائه می‌شد، گفت: عدم ارائه شرح وظایف وزارتخانه‌های تجمیع شده توسط دولت سابق و فعلی به مجلس شورای اسلامی موجب عدم بررسی آن شده است.
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 07:40
روایت فولادگر از ادغام وزارتخانه‌ها در دولت سابق / لایحه شرح وظایف وزارتخانه های ادغامی را هرگز به مجلس ارائه ندادند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون باید شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده به مجلس ارائه می‌شد، گفت: عدم ارائه شرح وظایف وزارتخانه‌های تجمیع شده توسط دولت سابق و فعلی به مجلس شورای اسلامی موجب عدم بررسی آن شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103239012877.jpg روایت,فولادگر,از,ادغام,وزارتخانه‌ها,در,دولت,سابق,/,لایحه,شرح,وظایف,وزارتخانه,های,ادغامی,را,هرگز,به,مجلس,ارائه,ندادند Icana

حمید رضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تفکیک سه وزارتخانه‌ها، گفت: ارئه لایحه دو فوریتی تفکیک وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، مسکن و شهر سازی و صنعت، معدن و تجارت توسط دولت عجولانه است به همین دلیل نمایندگان مجلس به یک فوریتی بودن این لایحه رای دادند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در راستای اقدامات کارشناسی تشکیل شده است و با توجه به یک فوریتی بودن این لایحه می‌توان کارشناسی تر موضوع را مورد بررسی قرار داد، تصریح کرد: این کمیته اقدامات کارشناسی را بر روی موضوع تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می‌دهد، اقدامات مشابه نیز در خصوص دیگر وزارتخانه‌ها در حال انجام است.

فولادگر با تاکید بر اینکه برخی مسئولین دولت فعلی در دولت سابق موافق تجمیع وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند، اضافه کرد: ادغامات صورت گرفته توسط دولت قبلی با ارائه لایحه دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی انجام شد، طبق قانون دولت سابق باید شرح وظایف این وزارتخانه‌ها را شش ماه بعد به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم ارائه شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده توسط دولت سابق و فعلی ادغامات کامل انجام نشده است که بتوان آن را مورد بررسی قرار داد، تصریح کرد: با توجه به اصل 144 قانون اساسی و حمایت از تولید ملی ساختار دولت باید چابک باشد و تصدی گری نکند و فعالیت‌های دولت در راستای سیاست گذاری، راهبری و نظارت باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صرف اینکه تعداد وزارتخانه‌ها کم یا زیاد باشد تعیین کننده نیست، خاطر نشان کرد: باید دیگاه دولت برنامه‌ریز، چابک، هدایت‌گر و استراتژیک حاکم شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار