سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی مطرح کرد:

سلامت مردم حلقه مفقوده تبلیغات صدا و سیما/ ضرورت تعیین متولی واحد برای تایید سلامت مواد غذایی

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اینکه منافع و سلامت مردم در تبلیغات صداوسیما باید مدنظر قرار گیرد، گفت: منافع ملی و سلامت مردم باید بر منافع اقتصادی ارجحیت داشته باشد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 16:52
سلامت مردم حلقه مفقوده تبلیغات صدا و سیما/ ضرورت تعیین متولی واحد برای تایید سلامت مواد غذایی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اینکه منافع و سلامت مردم در تبلیغات صداوسیما باید مدنظر قرار گیرد، گفت: منافع ملی و سلامت مردم باید بر منافع اقتصادی ارجحیت داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701104104411974.jpg سلامت,مردم,حلقه,مفقوده,تبلیغات,صدا,و,سیما/,ضرورت,تعیین,متولی,واحد,برای,تایید,سلامت,مواد,غذایی Icana

حیدرعلی عابدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات رییس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه تبلیغات روغن جامد " سالم " در تلویزیون مجوز ندارد، گفت: صدا و سیما نباید برای تامین منافع اقتصادی نسبت به تبلیغات گمراه کننده اقدام و به سلامت مردم بی توجه باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر گونه تبلیغ مواد غذایی و بهداشتی باید با اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد، تصریح کرد: متاسفانه صداوسیما نسبت به تبلیغ مواد آرایشی، بهداشتی و غذایی اقدام می کند این در حالی است که این تبلیغات بدون اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو صورت گرفته و سلامت آنها مورد تایید نیست.

وی با تاکید بر اینکه صداوسیما در تبلیغ مواد غذایی و بهداشتی سلامت مردم را در اولویت قرار دهد نه منافع اقتصادی را، گفت: در این رابطه نیاز است رئیس سازمان صداوسیما در تبلیغ مواد غذایی و بهداشتی تجدید نظر کند و پیش از تبلیغ نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو را جلب کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه منافع و سلامت مردم در تبلیغات صداوسیما باید مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: منافع ملی و سلامت مردم باید بر منافع اقتصادی ارجحیت داشته باشد.

عابدی افزود: به سازمان صداسیما توصیه می کنم شتابزده برای دریافت یک سری هزینه های تبلیغاتی و افزایش درآمد تن به پخش هر نوع تبلیغ مواد غذایی و بهداشتی ندهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، با بیان اینکه متولی واحدی برای تایید سلامت مواد  موادغذایی وجود ندارد بر ضرورت تعیین متولی واحد برای تحقق این موضوع تاکید کرد و گفت: متاسفانه متولی واحدی در کشور وجود ندارد تا بتوان استانداردها و ملاک های مواد غذایی را تعیین و لازم الاجرا باشد؛ سازمان استاندارد در برخی موارد نتوانسته در حوزه مواد غذایی استانداردها را تعیین کند به عنوان مثال هر چند سازمان غذا و دارو برای تعیین استانداردها باید با سازمان استاندارد هماهنگی لازم را داشته باشد اما متاسفانه در حال حاضر به صورت مستقل عمل می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر متولی واحدی برای این کار در نظر گرفته شود که بتواند تمامی استانداردها را فارغ از منافع قشر خاص و صرفا برای منافع مردم در نظر بگیرد به طور قطع ذی نفعان تاثیری در تعیین ضوابط و استانداردهای مواد غذایی ندارند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار