سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاتب تشریح کرد:

نشست‌های مکرر هیأت رئیسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی ساختمان مجلس

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نشست های مکرر هیأت رئیسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی با اشاره به ساخت فضاهای ساختمانی جدید در اطراف مجلس خاطرنشان کرد: تسریع در اتمام پروژه های مذکور و آغاز بهره برداری از مجموعه دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان در حاشیه محوطه اصلی، بخش زیادی از نگرانی های موجود را در آینده رفع خواهد کرد که مجموعه هیأت رئیسه و سازمان اداری مجلس در این خصوص اهتمام ویژه ای خواهند داشت.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 17:30
نشست‌های مکرر هیأت رئیسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی ساختمان مجلس عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نشست های مکرر هیأت رئیسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی با اشاره به ساخت فضاهای ساختمانی جدید در اطراف مجلس خاطرنشان کرد: تسریع در اتمام پروژه های مذکور و آغاز بهره برداری از مجموعه دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان در حاشیه محوطه اصلی، بخش زیادی از نگرانی های موجود را در آینده رفع خواهد کرد که مجموعه هیأت رئیسه و سازمان اداری مجلس در این خصوص اهتمام ویژه ای خواهند داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg نشست‌های,مکرر,هیأت,رئیسه,در,خصوص,بررسی,افزایش,ضریب,امنیتی,ساختمان,مجلس Icana

غلامرضا کاتب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان منطقه ای امن و باثبات درون یک حوزه سرزمینی پر از آشوب و فتنه مورد تحسین همگان قرار گرفته است، گفت: این موضوع را مرهون جانفشانی ها و فداکاری های سربازان گمنام  این مرز و بوم و حضور همیشه در صحنه ملت عزیز ایران هستیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حادثه ای که هفته گذشته اتفاق افتاد از دو جنبه حائز اهمیت است؛ یکی اینکه هشداری است برای حافظان امنیت تا همواره در جهت استحکام بخشی به دژ امنیتی و حراستی کشور با ارتقای مجدد و رفع روزنه های احتمالی نفوذ اشرار بکوشند و همچنین یک نشانه آشکار برای مردم و شهروندان بود که تا دریابند برای دست یافتن به این آرامش خاطر چه هزینه های ارزشمندی پرداخت شده است و از دست رفتن آن چه زیان ها و خسارت هایی را می تواند متوجه عموم و منافع ملی کند.

وی افزود: حادثه مذکور هر چند یک عملیات کور و بدون هدف مشخصی بود و در مقایسه با حوادث تروریستی سایر کشورها اصلا قابل محاسبه و ارزیابی نیست اما به دلیل شاخص های بالای حفظ امنیتی در ایران  می بایست مورد رصد و بررسی کارشناسانه قرار گیرد.

کاتب همچنین ادامه داد: بی تردید وقوع این اتفاق همچون یک واکسن می تواند ما را در برابر توطئه های آینده ایمن سازد و هوشیاری مردم و مسئولان را نسبت به وجود ذی قیمت و ارزشمند عنصر امنیت پایدار بیش از پیش آگاه و هوشیار کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه به بیان لحظاتی از روز حادثه پرداخت و گفت: ما در هیئت رئیسه مجلس از همان ابتدای امر از وقوع چنین حادثه ای اطلاع یافتیم و از آنجا که همکاران نماینده از روحیه بالای استکبارستیزی برخوردار بودند، مصمم به ادامه جلسه علنی شدیم تا هدف دشمن از تلاش برای تعلل و توقف در روند امور یکی از مهم ترین قوای کشور ناکام بماند.

وی ادامه داد: نکته بارز این اتفاق همراهی تمامی نمایندگان در این خصوص و از همه مهم تر شجاعت مثال زدنی و درخواست آنها برای مقابله با تروریست ها در کنار نیروهای موظف بود.

کاتب اضافه کرد: خوشبختانه این باعث افتخار نظام ما است که اکثر نمایندگان مجلس از جانبازان و ایثارگران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس هستند و اینگونه در مقابل حرکت های مذبوحانه دشمن ایستادگی می کنند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه با بیان اینکه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ماه ها قبل با رصد وضعیت امنیتی زیر نظر رئیس قوه مقننه، دکتر لاریجانی تمهیداتی را در نظر گرفته و به اجرا درآورده بود که یکی از ناکامی های تیم تروریستی در اجرای اهداف پلیدشان همین دقت نظر و رفع نقاط کور و آسیب زای امنیتی بوده است، عنوان کرد: هر چند که این تمهیدات به اعتقاد بنده و سایر همکاران ناکافی بود اما ورود بیش از اندازه در این حوزه به دلیل اختلاط در انجام وظایف با برادران حفاظت در آن زمان به مصلحت نبود.

وی در ادامه مقوله امنیت در هر کشوری را به عنوان یکی از شاخص های توسعه دانست و افزود: حفاظت از اماکن حساس و استراتژیک در تمام دنیا بر اساس پروتکل های به شدت سختگیرانه اعمال می شود که از این جهت سفت و سخت کردن حلقه حفاظتی و امنیتی جهت اماکن حساس همانند مجلس شورای اسلامی که آبروی کشور و نظام محسوب می شوند، فرایند عجیبی نیست و یک امر عادی تلقی می شود و به هیچ وجه در امر ارتباط مداوم مردم با نمایندگان منتخب خود خللی وارد نخواهد شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نشست های مکرر هیأت رئیسه در خصوص بررسی افزایش ضریب امنیتی با اشاره به ساخت فضاهای ساختمانی جدید در اطراف مجلس خاطرنشان کرد: تسریع در اتمام پروژه های مذکور و آغاز بهره برداری از مجموعه دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان در حاشیه محوطه اصلی، بخش زیادی از نگرانی های موجود را در آینده رفع خواهد کرد که مجموعه هیأت رئیسه و سازمان اداری مجلس در این خصوص اهتمام ویژه ای خواهند داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر