سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
میرزاده:

اثبات لو رفتن سوالات امتحانات نهایی نیاز به اسناد بیشتری دارد/ متخلفان از سیستم آموزشی اخراج شوند

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه هنوز سند و مدرکی برای اثبات لو رفتن سوالات امتحانات نهایی وجود ندارد، خواستار آن شد که متخلفان احتمالی از سیستم آموزشی اخراج شوند.
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 08:10
اثبات لو رفتن سوالات امتحانات نهایی نیاز به اسناد بیشتری دارد/ متخلفان از سیستم آموزشی اخراج شوند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه هنوز سند و مدرکی برای اثبات لو رفتن سوالات امتحانات نهایی وجود ندارد، خواستار آن شد که متخلفان احتمالی از سیستم آموزشی اخراج شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605105933103844.jpg اثبات,لو,رفتن,سوالات,امتحانات,نهایی,نیاز,به,اسناد,بیشتری,دارد/,متخلفان,از,سیستم,آموزشی,اخراج,شوند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص لو رفتن سوالات امتحانات نهایی، گفت: هنوز سند و مدرکی که لو رفتن سوالات را تصدیق کند وجود ندارد هرچند با توجه محدود بودن بانک سوالات، تکرار برخی از آن‌ها در سال‌های بعد دور از ذهن نیست بنابراین فروش سوالاتی شامل چند درصد از سوالات امتحان نهایی بدون لو رفتن سوالات همان سال امکان‌پذیر است این به معنای وجود متخلفانی در سیستم آموزش و پرورش کشور نیست.  

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معلمان این کشور قابل اعتماد هستند، ادامه داد: فرهنگیان و نیروهای آموزش و پرورش چندین دهه آزمون نهایی را به بهترین شکل برگزار کرده‌اند و میزان تخلفات‌شان نیز بسیار نادر بوده است.

وی افزود: باید با متخلفین با توجه به میزان جرم‌شان برخورد و حتی در صورت تشخیص آن‌ها را از سیستم آموزشی کشور خارج کرد.

میرزاده با بیان اینکه باید سیستم امتحان نهایی به چند دلیل از حالت متمرکز خارج شود و تحت اختیار مدارس قرار گیرد، توضیح داد: در دانشگاه‌‎ها نیز که مدرک صادره از آن‌ها به مراتب با ارزش‌تر از مدرک دیپلم است، هر دانشجو با یک استاد طرف است و در نهایت با تایید یک استاد و یک دانشگاه می‌تواند مدرک فوق لیسانس یا دکترا بگیرد.   

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیستم امتحان نهایی هزینه‌های سنگینی را به آموزش و پرورش متحمل می‌کند، ادامه داد: نظام آموزشی نیز باید از حالت متمرکز خارج شود و تحت اختیار مدارس قرار گیرد چراکه آموزش در هر منطقه تحت شرایط خاصی است لذا نباید یک سری اصول کلی آموزشی را به معلمان تحمیل کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000