ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/04/07 20:30:00
سرویس صحن
نماینده مردم بوشهر در نطق میان دستور:

با تدبیر جایگاه شایسته ایران را ارتقا می دهیم

**نماینده مردم بوشهر در صحن علنی مجلس گفت: باید با تدبیر، دور اندیشی و رعایت همه مسائل ملی جایگاه شایسته ایران را در نظام بین الملل تثبیت و ارتقاء بخشیم.

غلامعلی میگلی‌نژاد نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم امروز یکشنبه در صحن علنی به عنوان ناطق سوم میان دستور ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت شهدای هفت تیر، اظهار داشت: دوره جدید فعالیت مجلس شورای اسلامی را در حالی آغاز می‌کنیم که می‌بایست به عنوان عصاره ملت و تجلیگاه اراده مردم، موضوعات مهمی مانند انرژی هسته‌ای که مظهر وحدت و یکپارچگی ملی است، طرح تحول اقتصادی، اصل 44 قانون اساسی، تدوین برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز 20 ساله مدیریت و مراقبت کنیم و زمیگلی‌نژاد با اشاره به دیدار هفته گذشته نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری ابراز داشت: از رهنمودهای مقام معظم رهبری تشکر کرده و برای اجرا نمودن رهنمودهای آن مقام با تمام توان اعلام آمادگی می‌کنیم.
وی ادامه داد: اما شأن مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن بسیار با ارزش‌تر از آن است که بخواهم نکته‌ای در ارتباط با یاوه گویی‌های سران چند کشور غربی بگویم، شأن ملت ایران در حدی است که با این مسائل تزلزلی در آن رخ نخواهد داد.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: استان بوشهر به مدد پتانسیل‌ها و مواهب خدادادی پایتخت اقتصادی کشور است. پارس جنوبی با پیش بینی 53 فاز پالایشگاهی و پتروشیمی، پارس شمالی و غیره که دارای 60درصد ذخایر گازی کشور است، پایانه بزرگ خارک که 90 درصد نفت خام و 60 درصد میگوی پرورشی در کنار 625 کیلومتر مرز آبی و مجاورت‌های با کشورهای خلیج فارس و در نهایت نیروگاه هسته ای بوشهر که نماد اراده ملی است موقعیت منحصر به فردی به استان بوشهر بخشیده است.
وی اضافه کرد: این موضوع همواره به عنوان مطالبه جدی مردم بوشهر مطرح بوده که چگونه است این استان با این همه تعدد و کثرت ظرفیت پسوند نامیمون توسعه نیافتگی را همراه خود دارد.
نماینده بوشهر در پایان با اشاره به سفرهای استانی هیئت دولت تأکید کرد: سفرهای هیئت دولت به استان با رویکرد بسط عدالت و توسعه فرصت مناسبی را برای کاهش شکافت توسعه نیافتگی منطقه ایجاد نموده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet