ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/04/07 20:38:00
سرویس صحن
نماینده تبریز در نطق میان دستور:

صدا و سیما انصاف را رعایت کند

**مسعود پزشکیان در نطق میان دستور خود، از صدا و سیما خواست تا در خصوص مسائل اخیر انصاف را رعایت کند.

مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس، در نطق میان دستور خود با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) خواستار تحمل بیشتر مخالفان شد.

وی با اشاره به داستانی از کتاب داستان راستان، نوشته شهید مطهری، مبنی بر اختلاف یک مسیحی با حضرت علی(ع) در مورد یک زره دزدیده شده از ایشان، گفت: در دادگاه حضرت علی(ع) محکوم شد، چون حضرت نتوانست شاهدی بیاورد و مسیحی آزاد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما درجامعه خود به همه تهمت و افترا می زنیم بدون اینکه آنها را به دادگاه بفرستیم.

پزشکیان ادامه داد: حضرت علی(ع) درنامه خطاب به مالک اشتر نیز تاکید داشت: باید با تمام وجود به مردم مهر ورزید. باید با مردم با گذشت برخورد کرد و اینکه وقتی می توانی گذشت کنی تحریک نکن.

وی تصریح کرد: اگر ما راه و حرف حضرت علی(ع) را گوش دهیم، همه غائله ها پایان می یابد؛ اما اگراجازه ندهیم دیگران حرف بزنند معلوم است که چه اتفاقی خواهد افتد.

عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس ادامه داد: اما وقتی جانب یک فرد را بگیریم و فقط یک صدا را بلند کنیم و اجازه ندهیم دیگران حرف بزنند و به هرکه حرف بزند انگ بچسبانیم، معلوم است که چه اتفاقی می افتد.

وی با تاکید بر اینکه باید انصاف را رعایت کنیم گفت: صدا و سیما باید انصاف را رعایت کند، سیستم های نظامی و امنیتی باید انصاف را مراعات کنند و ما حق نداریم خلاف قانون برخورد کنیم. 

 این نماینده مجلس که در میان سخنانش با مخالفت برخی از نمایندگان مواجه شد، ادامه داد: اگر شما معتقد به توصیه های اخیر مقام معظم رهبری هستید، صبر کنید من حرفم را بزنم سپس شما نیز حرف های خود را مطرح کنید. ملت شریف ایران باید بداند که این پیام حضرت علی(ع) است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet