سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پژمان‌فر:

تدوین لایحه‌ای برای خروج کتابفروشی‌ها از اصناف تجاری ضروری است

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تا خلاء قانونی پیش‌روی کتابفروشی‌ها از بین نرود معضل بی‌رونقی کتابفروشی‎ها حل نخواهد شد، از ضرورت تدوین لایحه‌ای برای خروج کتابفروشی‌ها از اصناف تجاری گفت.
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 15:41
تدوین لایحه‌ای برای خروج کتابفروشی‌ها از اصناف تجاری ضروری است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تا خلاء قانونی پیش‌روی کتابفروشی‌ها از بین نرود معضل بی‌رونقی کتابفروشی‎ها حل نخواهد شد، از ضرورت تدوین لایحه‌ای برای خروج کتابفروشی‌ها از اصناف تجاری گفت. http://cdn.icana.ir/d/019/201605102391497651.jpg تدوین,لایحه‌ای,برای,خروج,کتابفروشی‌ها,از,اصناف,تجاری,ضروری,است Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اگرچه ارائه تسهیلات به کتابفروشی‌ها اقدام اجرایی مناسبی برای رونق کتابفروشی و کتابخوانی است اما این مهم به معنای واقعی با رفع موانع قانونی تحقق پیدا می‌کند، گفت: نگاه تجاری به کتاب و دریافت عوارض و مالیات از کتاب‌فروشی‌ها سبب تعطیلی یا تغییر کاربری آن‌ها شده است به همین دلیل مجلس ابتدا به دنبال تدوین "طرحی برای خروج کتابفروشی از صنوف تجاری" بود اما به دلیل اینکه این طرح مشمول اصل 75 قانون اساسی میشد از وزارت فرهنگ درخواست آوردن لایحه در این زمینه را کرد البته هنوز گزارشی از اقدام به این مهم از سوی دولت به کمیسیون فرهنگی نرسیده است.  

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا خلاء قانونی پیش‌روی کتابفروشی‌ها از بین نرود معضل بی‌رونقی و ورشکستگی پی در پی کتابفروشیها حل نخواهد شد و صد البته قیمت کتاب‌ها پایین نخواهد آمد، افزود: ایجاد امکان تاسیس کتابفروشی با مجوز مسکونی و عدم دریافت مالیات و عوارض نیازمند پیگیری و پشتکار وزارت فرهنگ است با این وجود کمیسیون فرهنگی نیز از این اقدامات به جد حمایت خواهد کرد.

وی تغییر نگاه تجاری به فرهنگی به حوزه کتاب را ضروری دانست و افزود: باید با مدیریت نحوه فروش، عرضه و قیمت‌ کتاب‌ها به نیازهای مردم در این حوزه پاسخ درستی داد تا به مرور جمع کتابخوان‌ها گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ به تازگی از مدیریت هزینه‌ها و بودجه‌ها برای حمایت از کتابفروشی‌ها و تخفیف به خریداران و تلاش برای خروج کتابفروشی‌ها از حیطه مشاغل تجاری خبر داده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط