سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رضایی:

بیکاری مهمترین علت رجوع مجدد 95 درصد معتادان به اعتیاد/ زمینه ایجاد اشتغال پایدار معتادان فراهم شود

سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس عمده علت بازگشت 95 درصدی معتادان به اعتیاد پس از ترک را بی توجهی به اشتغال و عدم پذیرش آنها از سوی خانواده و جامعه دانست.
دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 17:05
بیکاری مهمترین علت رجوع مجدد 95 درصد معتادان به اعتیاد/ زمینه ایجاد اشتغال پایدار معتادان فراهم شود نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس عمده علت بازگشت 95 درصدی معتادان به اعتیاد پس از ترک را بی توجهی به اشتغال و عدم پذیرش آنها از سوی خانواده و جامعه دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg بیکاری,مهمترین,علت,رجوع,مجدد,,95,درصد,معتادان,به,اعتیاد/,زمینه,ایجاد,اشتغال,پایدار,معتادان,فراهم,شود Icana

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهمترین علل بازگشت 95 درصدی معتادان به اعتیاد پس از ترک را بی توجهی به اشتغال و عدم پذیرش آنها از سوی خانواده و جامعه دانست و گفت: متاسفانه جامعه نسبت به معتادان بهبود یافته دیده خوبی نداشته و با محدودیت هایی در زمینه اشتغال مواجه می شوند از این رو اغلب آنها از سوی جامعه و خانواده طرد می شوند که این موضوع سردرگمی و روی آوردن مجدد آنها به سمت اعتیاد را در پی دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم توجه به اشتغال معتادان بهبود یافته، تصریح کرد: به طور قطع اگر اشتغال این افراد از سوی دستگاه های متولی حوزه اشتغال مورد توجه قرار گیرد تمایل آنها به سمت اعتیاد کاهش می یابد.

وی افزود: در این رابطه لازم است دستگاه ها برای جذب نیرو گذشته معتادان بهبود یافته را ملاک بکارگیری و جذب قرار نداده و اشتغال آنها را همانند سایر افراد در دستور کار قرار داده و در این رابطه هیچ گونه تبعیضی قایل نشوند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه برای پیشگیری از روی آوردن معتادان پاک شده و بهبود یافته به سمت اعتیاد باید زمینه ایجاد اشتغال پایدار و دائم برای آنها فراهم شود، افزود: از آنجایی که وظیفه کمیته امداد و بهزیستی رسیدگی به محرومان و نیازمندان جامعه است بنابراین نیاز است در حوزه خود مشاغلی را برای معتادان بهبود یافته ایجاد و تعریف کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از کمبود مراکز درمان اعتیاد در کشور انتقاد کرد و گفت: تعدادی از این مراکز تحت نظر بهزیستی بوده و  بخشی از آنها نیز توسط بخش خصوصی اداره می شوند که با توجه به تعداد بالای معتادان در کشور تعداد این مراکز کافی نبوده و نیاز است افزایش یابند البته گفته می شود علت عدم راه اندازی این مراکز کمبود فضای مناسب است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000