سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن‌پور بیگلری مطرح کرد:

متناسب کردن نرخ سود بانکی با تورم فرمولی برای رفع مسئله کمبود نقدینگی تولید

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:همگام با کاهش نرخ سود بانکی باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی ها به سمت بازارهای سوداگری نرود.
دوشنبه 12 تیر 1396 ساعت 12:05
متناسب کردن نرخ سود بانکی با تورم فرمولی برای رفع مسئله کمبود نقدینگی تولید عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:همگام با کاهش نرخ سود بانکی باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی ها به سمت بازارهای سوداگری نرود. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109022957840.jpg متناسب,کردن,نرخ,سود,بانکی,با,تورم,فرمولی,برای,رفع,مسئله,کمبود,نقدینگی,تولید Icana

شهباز حسن پور بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بالا بودن نرخ سود  بانکی گفت: نرخ سود بانکی باید براساس قوانین جمهوری اسلامی و لحاظ مولفه های اقتصادی مانند نرخ تورم و کارمزد انجام خدمات بانکی، تعیین شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه معاون اول رئیس جمهور و مسئولان اقتصادی کشور به بالا بودن نرخ سود بانکی اشاره می کنند، نکته مهمی است به دلیل اینکه بخش تولید با وضعیت فعلی نرخ سود بانکی با رونق روبرو  نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:همگام با کاهش نرخ سود بانکی باید تدابیری اتخاذ شود تا نقدینگی ها به سمت بازارهای سوداگری نرود بنابراین باید مکانیزمی برای سوق نقدینگی به بخش تولید باشد.

حسن پور بیگلری تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی بخش تولید، کمبود نقدینگی بوده این در حالی است که نرخ بالای سود بانکی باعث شده تامین نقدینگی از طریق راهکار اخذ تسهیلات بانکی، برای بنگاه های اقتصادی دارای توجیه اقتصادی نباشد.

تسهیل فضای کسب و کار مرهمی برای صعودی شدن مجدد نرخ تورم

وی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:تسهیل فضای کسب و کار و متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم از عوامل مهم برای جهش در بخش تولید است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در هرصورت باید میزان نقدینگی در جامعه مدیریت و نرخ سود کاهش یابد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر