آغاز هفته وحدت
1396/04/12 07:50:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی تشریح کرد:

توقف مصوبه ضد ایرانی مجلس سنا در کنگره آمریکا و پاسکاری آن برنامه‌ریزی سیاسی واشنگتن است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توقف مصوبه ضد ایرانی مجلس سنا در مجلس کنگره برنامه ریزی سیاسی است.
توقف مصوبه ضد ایرانی مجلس سنا در کنگره آمریکا و پاسکاری آن برنامه‌ریزی سیاسی واشنگتن است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توقف مصوبه ضد ایرانی مجلس سنا در مجلس کنگره برنامه ریزی سیاسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100842571947.jpg توقف,مصوبه,ضد,ایرانی,مجلس,سنا,در,کنگره,آمریکا,و,پاسکاری,آن,,برنامه‌ریزی,سیاسی,واشنگتن,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص توقف مصوبه ضد ایرانی سنا در مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: به لحاظ حقوقی و وزن سیاسی، مجلس کنگره آمریکا با اهمیت تر ازمجلس سنا است به این جهت مصوبه اخیر برای بررسی بیشتر به مجلس کنگره ارسال شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما پاسکاری مصوبات ضد ایرانی بین مجلس سنا و کنگره آمریکا در واقع برنامه ریزی سیاسی است تا به این واسطه همواره فضای فشار علیه جمهوری اسلامی وجود داشته باشد.

وی گفت: در واقع آمریکا با چنین رفتاری مکانیز ماشه را در قبال ایران به کار گرفته است و مجلس کنگره با گرفتن اشکالات حقوقی به طرح تحریم های غیر هسته ای ایران مجلس سنا، می خواهد فضای برزخی و فشار علیه جمهوری اسلامی ایران را نگهدارد تا به واسطه آن مانع همکاری کشورها با ما شود.

این نماینده مجلس افزود:با این حال برای اولین بار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مقابله با طرح های ضد ایرانی آمریکا، با همکاری مرکز پژوهش ها تدوین کرده که با اقبال همه فراکسیون های مجلس قرار خواهد کرد و اولین اقدام عملی و برجسته علیه اقدامات خصمانه آمریکا خواهد بود.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه یکی از دلایل توقف طرح ضد ایرانی آمریکا تدوین طرح تقابل با آنها درمجلس است گفت: آمریکا با توقف این طرح در مجلس کنگره تلاش دارد اقدام متقبال ایران را به تاخیر بیاندازد اما هر سرنوشتی که طرح ضد ایرانی مجلس سنا داشته باشد مجلس یکی از اقدامات متقابل خود را دنبال خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بسیاری از مواردی که در طرح اخیر مجلس سنا علیه ایران آمده فرمان های روسای جمهوری آمریکا علیه ایران است از جمله ادعا حمایت ایران از تروریسم، نقض حقوق بشر و فعالیت های موشکی است، در گذشته رئیس جمهور اختیار اجرای فرمان ها را داشته اما این بار می خواهند موضوعات را قانونی کنند که مراحل اجرایی آن به مراتب سخت تر خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت: برای قانونی شدن اقدامات علیه ایران باید مجلس سنا، مجلس کنگره و رئیس جمهور آمریکا طرح را تایید و امضا کنند و مسیر سختی خواهد بود بنابراین به نظر می رسد که این طرح بیشتر برای تبلیغات علیه ایران است.

جمالی نوبندگانی عنوان کرد: در هر صورت بر اساس بند 26 سند برجام کشورهای طرف قرارداد توافق هسته ای نباید اقداماتی خلاف روح و متن برجام انجام دهند که مصوبه مجلس سنا دقیقا برخلاف این نکته پیش رفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا به بهانه های دیگر همان تحریم ها را مجدد مطرح کردند به نظر می رسد آنها قصد ترساندن کشورهای اروپایی و آسیای شرقی را برای سرمایه گذاری در ایران دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet