هدر اصلی
1388/04/09 01:05:00
سرویس بین الملل
با انتشار بیانیه‌ای

بیست و یکمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس اسلامی پایان یافت

**بیست و یکمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس اسلامی که به مدت دوروز در شهر الجزیره برگزار شد، ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای بیست و پنج ماده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، در مراسم اختتامیه نشست کمیته اجرایی که به ریاست "علی لاریجانی" برگزار شد، ابتدا "العیاشی" نابب رئیس کمیته اجرایی نامه کشورهای عضو کمیته اجرایی خطاب به رئیس مجلس فلسطین را قرائت کرد.

در این نامه کشورهای عضو کمیته اجرایی آزادی "عبدالعزیز دبک" رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین را پس از سه سال از بند اسارت رژیم صهیونیستی تبریک گفتند.

سپس بیانیه بیست و پنج بندی این نشست درباره مسائل جهان اسلام قرائت شد و با تایید اعضا به تصویب رسید و بدین ترتیب بیست و یکمین نشست کمیته اجرایی به کار خود پایان داد.

در نشست‌های کاری کمیته اجرایی که روز گذشته برگزار شد دستور کار ششمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس اسلامی در کشور اوگاندا بررسی و تعیین شد.

همزمان با این اجلاس‌، کمیته کاری اصلاح اساسنامه اتحادیه بین المجالس اسلامی نیز پیشنهادات اصلاحی را بررسی و تصویب کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی طی سفر سه روزه خود به الجزایر، علاوه بر شرکت در نشست

کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس سلامی، با مقامات عالی رتبه الجزایر از جمله رییس جمهور و رییس مجلس این کشور دیدار و پیرامون مسائل مورد علاقه طرفین مذاکره کرد.

محمد کریم عابدی نماینده فردوس طبس، سرایان و بشرویه، غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر، کاظم جلالی نماینده شاهرود و عفت شریعتی نماینده مشهد و کلات رییس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet