انتخابات ریاست جمهوری
1386/07/25 10:54:00
سرویس بین الملل

کوهکن: آمریکا بیش از همه از تحریم علیه ایران زیان خواهد دید

محسن کوهکن عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا بیش از هر کشوری از تحریم علیه ایران زیان خواهد دید.

آقای محسن کوهکن عضو هیات پارلمانی کشورمان که در رم بسر می‌برد، پیش از ظهر دیروز 24 مهر در نشست مشترک گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا با اشاره به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای گفت: ایران آمادگی دارد با اروپا جهت استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای سرمایه گذاری مشترک انجام دهد و ایتالیا می‌تواند بهترین شریک ایران در این زمینه باشد.

وی سپس تبلیغات اخیر علیه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان را ناشی از بهانه‌جویی‌های آمریکا دانست و تاکید کرد: علت مخالفت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، استقلال طلبی ملت ایران است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه نظام اسلامی افزود: ملت ایران هیچ گاه قصد حمله و تجاوز به کشوری را نداشته و نخواهد داشت اما در صورتی که مورد تهاجم قرار گیرد با تمام توان خواهد ایستاد.

آقای "محسن کوهکن" در بخش دیگری از سخنانش به تلاش‌های کاخ سفید برای اعمال تحریم علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: آمریکا بیش از هر کشوری از تحریم علیه ایران زیان خواهد دید.

وی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا همواره ملت ایران را مورد تحریم‌های گوناگون قرار داده است اما جمهوری اسلامی ایران هر روز قدرتمندتر شده است.

آقای "لوچانو کارچوله" مدیرکل موسسه ایتالیایی "لیمس" نیز در این نشست با تاکید بر موقعیت بحرانی منطقه خاورمیانه گفت: سیاست‌های آمریکا عامل بحران در منطقه بوده است.

وی افزود: آمریکا بطور یک جانبه سعی می‌کند اوضاع خاورمیانه را در راستای سیاست‌های خود تغییر دهد.

آقای "کارچوله" سیاست‌های آمریکا در عراق و افغانستان و بویژه تلاش‌های این کشور برای اجرای طرح موسوم به خاورمیانه جدید را شکست خورده دانست و اظهار داشت: کاخ سفید تلاش می‌کند به نحو آبرومندانه‌ای از عراق خارج شود و شرایط منطقه برای آمریکا مناسب نیست و واشنگتن از قدرتمند شدن ایران در منطقه بشدت نگران است.

وی نسبت به عواقب سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا برای اروپا هشدار داد و گفت: ایتالیا مخالف سیاست های آمریکا در منطقه بویژه علیه ایران است.

مدیرکل موسسه لیمس که در زمینه مسایل بین‌المللی بویژه اوضاع خاورمیانه مطالعه و بررسی می‌کند، تنها راه حل مسایل هسته‌ای ایران را مذاکره و گفتگو دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet