هدر اصلی
1388/04/09 13:37:00
سرویس سیاسی

تاکید ابوترابی فرد بر عملیاتی کردن مصوبات مجمع مجالس آسیایی

**"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" بر تصویب مصوبات مجمع مجالس آسیایی در پرلمن‌های کشورها و عملیاتی شدن آنها توسط دولت‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس نشست کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت در آسیا در دومین روز این نشست تصریح کرد: عدالت در سلامت هیچ رنگ سیاسی ندارد یک بحث عریان اجتماعی است چون رنگ سیاسی ندارد احتمال هماهنگی به شدت فراهم است و ما باید در مباحثی که دغدغه اصلی پارلمان‌ها است و از رنگ سیاسی کمتری برخوردار است کار مشترک خود را آغاز نماییم.

ابوترابی فرد در ادامه با بیان اینکه باید به سمت افق روشن حرکت کنیم گفت: باید مصوبات مجمع مجالس آسیایی را تدریجا به صورت مصوبات پارلمان‌های عضو مجمع مجالس آسیایی درآوریم و سپس این مصوبات را در دستور کار دول آسیایی قرار دهیم و آن را عملیاتی نماییم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که از تاریخ تشکیل APA بیش از سه سال نمی‌گذرد تصریح کرد: در این مدت گام‌های استواری برداشته‌ایم.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه عدالت در سلامت از جمله مسایلی است که در آموزه‌های قرآن و دینی بر آن توصیه شده است، تصریح کرد: عدالت در سلامت را باید در صحت جسم و روان و در امنیت جامعه و ارتقاء عوامل اجتماعی جستجو نماییم و اسلام بر این مساله تاکید کرده است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه عدالت در سلامت را باید به عنوان بحث محوری در دستور کار قرار دهیم گفت: این مساله زمینه همگرایی و تحکیم پیوندهای اجتماعی و فرهنگی دول و پارلمان‌ها را فراهم خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با فراهم آوردن نشست مشترک نمایندگان پارلمان‌های عضو APA و وزرای بهداشت و درمان بتوانیم به یک سند مطمئن قابل اجرا دست پیدا کرده و با همکاری دولت‌ها و پارلمان‌های آسیایی به سمت عدالت در سلامت حرکت کنیم و آسیا پیشگام حرکت در دنیای فردا باشد.

نایب رییس مجلس شورا0ی اسلامی با بیان اینکه هر آسیبی که به کشورهای آسیایی برسد همه کشورهای آسیایی لطمه خواهند خورد گفت: جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت‌های علمی و تجارب مدیریتی خود برای همکاری مشترک بین دولت‌ها برای توسعه عدالت در سلامت استفاده می‌کند.

وی افزود: امیدواریم با کمک شما اعضا گام‌هایی برای اقتدار آسیا و جوامع آسیایی برداشته شود و شاهد دورانی باشیم که بیسوادی و فقر و بیکاری از این قاره رخت بربندد و‌ آسیا در جایی که زیبنده اوست قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet