هدر اصلی
1396/04/20 10:16:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عراقچی در دیدار با دبیرکل اینترپل اعلام کرد:

آمادگی ایران برای همکاری با اینترپل و آرژانتین جهت حل و فصل پرونده «آمیا»

معاون وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل اینترپل، آمادگی ایران را برای همکاری با اینترپل و آرژانتین جهت حل و فصل مناسب پرونده «آمیا» اعلام کرد.
آمادگی ایران برای همکاری با اینترپل و آرژانتین جهت حل و فصل پرونده «آمیا» معاون وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل اینترپل، آمادگی ایران را برای همکاری با اینترپل و آرژانتین جهت حل و فصل مناسب پرونده «آمیا» اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/117048.jpg آمادگی,ایران,برای,همکاری,با,اینترپل,و,آرژانتین,جهت,حل,و,فصل,پرونده,«آمیا» Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ یورگن اشتاک دبیرکل اینترپل که برای شرکت در اجلاس کشورهای عضو کالکان در ایران حضور دارد، روز دوشنبه ۱۹ تیر با سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه دیدار کرد.

اشتاک در این دیدار با اشاره به همکاری‌های خوب و نزدیک با اینترپل ایران در زمینه‌های تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر بر نقش مهم کشورمان در مبارزه با جرایم بین‌المللی مذکور تاکید و استفاده از تجربیات ارزشمند ایران در موضوعات مورد اشاره توسط اینترپل را ارزشمند ارزیابی کرد.

سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های نزدیک پلیس ایران و سازمان اینترپل، از آمادگی وزارت امور خارجه برای کمک به توسعه همکاری‌های دو طرف در این زمینه خبر داد.

وی با بیان اینکه ایران در خط مقدم مبارزه با دو معضل جهانی قاچاق مواد مخدر و تروریسم قرار دارد، افزود: این دو مشکل تهدیدات بزرگی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه و کلیه کشورها بوده و مبارزه با این تهدیدات نیازمند همکاری‌های بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌های اینترپل است.

به گزارش ایسنا؛ با اشاره به سیاسی‌شدن برخی از موضوعات از جمله پرونده اعلان‌های قرمز علیه چند نفر از مقامات ایرانی، عدم حل و فصل این پرونده (آمیا) را به دلیل ورود دست‌های آشکار و پنهانی که دارای اغراض و منافع سیاسی خاص بوده‌اند دانست و با اشاره به حسن نیت طرف ایرانی و آمادگی برای همکاری‌های دوجانبه با اینترپل و طرف آرژانتینی، بر نقش سازنده اینترپل در این میان و در حل و فصل مناسب آن تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet