اربعین حسینی
1396/04/20 09:39:50
سرویس اجتماعی
پورمختار:

برگ سبز صادر شده از سوی ناجا، سند مالکیت محسوب می شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری استعلام ناجا از رئیس مجلس برای ثبت سند خودرو، گفت: از این پس برگ سبز صادر شده از سوی ناجا، سند مالکیت محسوب می شود.
برگ سبز صادر شده از سوی ناجا، سند مالکیت محسوب می شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری استعلام ناجا از رئیس مجلس برای ثبت سند خودرو، گفت: از این پس برگ سبز صادر شده از سوی ناجا، سند مالکیت محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg برگ,سبز,صادر,شده,از,سوی,ناجا،,سند,مالکیت,محسوب,می,شود Icana

محمد علی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درمورد ضرورت ثبت سند خودرو در ناجا، افزود: ناجا به همراه دادستانی کل کشور از رئیس مجلس درخواست استعلام کرد تا مشخص شود که آیا مردم الزامی به مراجعه در دفاتر اسناد رسمی جهت تنظیم سند خودرو بعد از دریافت برگه مالکیت دارند یا خیر.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: استعلام مذکور از سوی رئیس مجلس به معاونت قوانین مجلس ارسال شد که این معاونت بعد از بررسی های انجام داده اعلام کرد که برگ سبز صادر شده از سوی ناجا، سند مالکیت محسوب می شود و از این پس سند مذکور میان دادگاه ها و مردم دارای اعتبار سند رسمی خواهد بود و مردم الزامی برای ثبت سند خودروی خود در دفترخانه ها ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نظریه معاونت قوانین در مورد ثبت سند خودرو در ناجا،  از سوی رئیس مجلس به نیروی انتظامی و دادستان کل کشور ارسال شد و حال این موضوع ملاک ثبت سند خودرو است.

نظرات رئیس مجلس نسبت به استعلامات دارای خدشه و مناقشه نیست

وی یادآور شد: بر اساس قانون، نظراتی که رئیس مجلس نسبت به استعلامات اعلام می کند جایگاه قانونی و حقوقی دارد و دارای خدشه و مناقشه نیست بر همین اساس از این به بعد الزامی برای مراجعه مردم به دفاتر اسناد رسمی برای ثبت سند خودرو وجود ندارد و به اسناد مالکیتی صادر شده از سوی ناجا، خدشه ای وارد نمی شود زیرا این مهم سند رسمی محسوب بوده و قابل استناد و استفاده در همه مراجع رسمی است.

پورمختار درباره ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی در برنامه ششم توسعه، قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، افزود: در قوانین مذکور هیچ اشاره ای نسبت به ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی نشده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با یادآوری جایگاه معاونت قوانین مجلس در پاسخ به استعلام ها، گفت: این معاونت جایگاه قانونی داشته و می تواند دیدگاه های خود را نسبت به چنین استعلام هایی مطرح کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،سخنگوی نیروی انتظامی دراظهارنظری با اشاره به اینکه قانون درماجرای ثبت سند خودرو به پلیس حق داد،گفت: براساس اعلام مجلس شورای اسلامی الزام قانونی مبنی برمراجعه به دفترخانه ثبت برای نقل و انتقال خودرو نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet