هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ولایتی:

تکلیف ریاست مجمع تشخیص مصلحت در آینده نه چندان دور مشخص می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس حزب وطن ترکیه در دیدار با علی اکبر ولایتی بر توسعه شبکه های رادیویی و تلویزیونی با محتوای اسلامی در ترکیه تاکید کرد.
سه‌شنبه 20 تیر 1396 ساعت 09:46
تکلیف ریاست مجمع تشخیص مصلحت در آینده نه چندان دور مشخص می‌شود رئیس حزب وطن ترکیه در دیدار با علی اکبر ولایتی بر توسعه شبکه های رادیویی و تلویزیونی با محتوای اسلامی در ترکیه تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201702102974632649.jpg تکلیف,ریاست,مجمع,تشخیص,مصلحت,در,آینده,نه,چندان,دور,مشخص,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ در دیدار دوغو پرینچک رییس حزب وطن ترکیه با علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک دو طرف در خصوص توسعه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در ترکیه با محتوای اسلامی و حلال تاکید و رایزنی کردند.

رئیس حزب وطن ترکیه همچنین در خصوص پروژه آمریکا و اسرائیل مبنی بر تشکیل کردستان بزرگ سخنانی را ایراد کرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تعیین تکلیف ریاست مجمع گفت: بدون تردید در آینده نه چندان انشاء‌الله تکلیف روشن خواهد شد.

ولایتی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: ما منتظر هستیم تا ببینیم تصمیم نظام در این مورد چیست. بی‌تردید، مجمع یک جایگاه بسیار مهمی در نظام دارد و جایی است که برای مشورت مقام معظم رهبری بر اساس اصل 110 قانون اساسی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: انشاء الله در آینده شاهد این خواهیم بود که مجمع تشخیص مصلحت نظام با قوت و قدرت کار خودش را ادامه دهد.

ولایتی همچنین در خصوص قرارداد نفتی توتال با ایران اظهار داشت: هر قراردادی که اساس آن قانون و در چارچوب روابط میان کشورها و موسسات قانونی دیگر باشد باید روند قانونی خود را طی کند و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی با تاکید بر شفافیت قراردادها گفت: امیدواریم مجلس با دقت نسبت به این مساله رسیدگی کند و آنچه خیر و صلاح کشور است صورت گیرد.

ولایتی در ادامه با اشاره به دیدارش با هیات ترکیه‌ای گفت: جلسه بسیار دوستانه و برادرانه‌ای بود و معتقدیم هر حرکت تجزیه‌طلبانه در منطقه و جهان اسلام را به نفع دشمنان اسلام به خصوص آمریکا و اسرائیل می‌دانیم.

او گفت: رابطه بین ایران و ترکیه و رابطه تاریخی با عوامل مشترک مانند تاریخ، فرهنگ و دین مشترک موجب شده که هر دو کشور در جهت تقویت هر چه بیشتر این عوامل و به وجود آوردن عوامل مشترک جدید تلاش کنند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: توسعه روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و همکاری‌ها در حوزه انرژی و بین‌المللی دو کشور امر رو به رشدی است و مورد رضایت هر دو طرف است.

وی تاکید کرد: مخالف تهدید علیه هر یک از کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، قطر، لبنان، یمن و دیگر کشورها هستیم.

به گزارش ایسنا؛ ولایتی در پایان با تشکر از حضور هیات اعزامی از ترکیه گفت: امیدواریم گرمی هوای امروز به گرمی روابط ترکیه و ایران باشد اما هوای دو کشور به این گرما نباشد که مردم ما از گرمی روابط بین دو کشور استقبال می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000