خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/20 10:34:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سعیدی:

ضرورت مدیریت آب‎های سطحی و تخصیص کامل اعتبارات برای احیای دریاچه ارومیه

نماینده‎ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: مدیریت آب‎های سطحی و تخصیص کامل اعتبارات برای احیای دریاچه‎ ارومیه از ضروریاتی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
ضرورت مدیریت آب‎های سطحی و تخصیص کامل اعتبارات برای احیای دریاچه ارومیه نماینده‎ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: مدیریت آب‎های سطحی و تخصیص کامل اعتبارات برای احیای دریاچه‎ ارومیه از ضروریاتی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101545521449.jpg ضرورت,مدیریت,آب‎های,سطحی,و,تخصیص,کامل,اعتبارات,برای,احیای,دریاچه,ارومیه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمداسماعیل سعیدی با بیان این مطلب مطرح کرد: میزان تحقق و تخصیص اعتبار تصویب شده به منظور احیای دریاچه ارومیه تاکنون و در طی سال‎های گذشته، بسیار ناچیز بوده است و تا عدم تخصیص کامل اعتبار برنامه‎ها جامه‎ عمل نخواهد پوشید. 

نماینده‎ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه توسط قرارگاه خاتم احداث شده است و طبق این طرح سالانه حدود 700 میلیون متر مکعب آب به پیکره دریاچه منتقل خواهد شد و انتقال آب از این سد نیازمند تخصیص بودجه است. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم بیان کرد: تحقق مصوبات دریاچه ارومیه مستلزم اختصاص کامل بودجه است و نمایندگان نیز در صحن علنی مجلس همواره پیگیر اعتبار تصویب شده به منظور احیای دریاچه بوده‎اند و در اواخر سال گذشته نیز بنده با ارائه‎ گزارشی مبنی بر عدم واگذاری اعتبارات به دستگاه‎های اجرایی این مطلب را به سمع مسئولان رساندم. 

به گزارش ایسنا؛ نماینده‎ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی دریاچه و افت تراز آن، مدیریت آب‎های حاصل از بارندگی‎ها و به خصوص بارندگی‌های اخیر و بهاره و همچنین تکمیل شبکه‎های آب و فاضلاب تبریز و شهرستان‎های حاشیه دریاچه باید در راس امور قرار گرفته و همچنین اعتبارات نیز به موقع تخصیص داده شوند تا علاوه بر ترمیم سال گذشته، شاهد احیای دریاچه در زمان مقرر باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet