هفته دفاع مقدس
1396/04/20 10:54:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نجفی:

قوه قضائیه تحقق حقوق اساسی جامعه را ضمانت کند

نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: اگر قوه قضائیه به ماموریت و وظیفه ذاتی خود در گسترش آزادی‌های مشروع، حمایت از حقوق عمومی و برخورد با حرکت‌های مخالف آزادی‌های مشروع عمل نکند، شقاوت و سختی، جامعه را درمی‌نوردد.
قوه قضائیه تحقق حقوق اساسی جامعه را ضمانت کند نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: اگر قوه قضائیه به ماموریت و وظیفه ذاتی خود در گسترش آزادی‌های مشروع، حمایت از حقوق عمومی و برخورد با حرکت‌های مخالف آزادی‌های مشروع عمل نکند، شقاوت و سختی، جامعه را درمی‌نوردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104674817655.jpg قوه,قضائیه,تحقق,حقوق,اساسی,جامعه,را,ضمانت,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا نجفی گفت: یکی از وظایف نهاد حاکمیت، تامین شرایط زندگی متعالی برای شهروندان ایرانی است و حفظ حقوق و کرامت شهروندان و به رسمیت شناختن حاکمیت انسان‌ها بر سرنوشت خود با لحاظ همه اختلاف دیدگاه‌ها و سلایق قومی، مذهبی و فکری از ابزار مورد نیاز زندگی متعالی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین شرایط زندگی متعالی باید در چارچوب قانون اساسی تضمین شود و نقش قوه قضاییه بسیار حائز اهمیت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم افزود: اگر نظام قضایی در جهت تامین و تضمین حقوق آحاد شهروندان با لحاظ همه اختلافات و تفاوت‌ها اقدام موثری کند، از یک سو هم فلسفه خلقت در آفرینش اختلافات و تفاوت‌ها را پذیرفته است و از سوی دیگر اصول قانون اساسی در تعیین سرنوشت شهروندان را اجرایی کرده است در غیر این صورت فلسفه خلقت و حقوق اساسی مردم مورد دست‌اندازی افراد، گروه‌ها و جریان‌هایی قرار می‌گیرد که خود را مسئول خودخوانده دینداری مردم می‌دانند.

نجفی تصریح کرد: اگر امنیت ارکان قانونی، شرعی، اخلاقی، حقوقی و اراده عمومی توسط قوه قضاییه تضمین شود افرادی به خودشان اجازه و حق دست‌اندازی به  این حقوق بدیهی و اساسی را نمی‌دهند تا با شیوه‌ای که در روز قدس و عید فطر با حمله‌ور شدن به مردم و مسئولان شاهد بودیم، به انتخاب مردم متعرض شوند و هر طور دلشان خواست و  به هر شیوه و روشی حقوق اساسی جامعه را خدشه‌دار کنند.

وی با تبیین راه‌حل مواجهه با طیف تندرو، گفت: در مواجهه با این افراد در وهله اول باید به صبر، حوصله و تعقل توصیه کرد اما اگر توجه نکردند دستگاه قضایی به عنوان مسئول برقراری امنیت اجتماعی باید ورود کند و اگر ورود نکند، هرج و مرج و بی‌قانونی در جامعه گسترش پیدا کرده و سعادتمندی جامعه به  شقاوت مبدل می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران خاطرنشان کرد: مخلان نظم عمومی، سخنرانی‌ها و کنسرت‌های مجوزدار یا به عبارت روشن‌تر مخدوش کردن چهره قانون اساسی و معارف اخلاقی و ایمانی را هدف قرار می‌دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet