هفته دفاع مقدس
1396/04/20 11:54:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گل مرادی:

انتفاد از پایین بودن تعرفه ها در بخش انرژی/در الگو و رفتار اصولی مصرف انرژی ضعیف عمل کرده ایم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید از لحاظ فرهنگی کار کنیم ،پایین بودن تعرفه ها مصرف کننده را نگران نکرده و با هدر دادن منابع ملی، آن را به مخاطره می اندازد.
انتفاد از پایین بودن تعرفه ها در بخش انرژی/در الگو و رفتار اصولی مصرف انرژی ضعیف عمل کرده ایم عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید از لحاظ فرهنگی کار کنیم ،پایین بودن تعرفه ها مصرف کننده را نگران نکرده و با هدر دادن منابع ملی، آن را به مخاطره می اندازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103306639461.jpg انتفاد,از,پایین,بودن,تعرفه,ها,در,بخش,انرژی/در,الگو,و,رفتار,اصولی,مصرف,انرژی,ضعیف,عمل,کرده,ایم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه "گفت و گوی علمی" رادیو گفت و گو با موضوع اهمیت انرژی در ایران و با حضور علی گل مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

نماینده مردم بندرماهشهر در مجلس شورای اسلامی، عمده ترین بخش اتلاف انرژی در کشور را جایی دانست که از زنجیره ارزش غافل شده ایم و اظهار داشت: متاسفانه آنجایی که باید از طریق ارزش افزوده و خارج شدن از فرآیند خام فروشی کارهایی را انجام دهیم، ضعیف عمل کرده ایم یعنی بخش عمده ای از ثروت و درآمد ناشی از فرآیندها و چرخه ارزش را از دست می دهیم و سال های سال، هم مجلس و هم دولت این مسئله را عنوان کردند و به عنوان یک معضل و مشکل اساسی مطرح شده است اما در عمل نتوانسته ایم این بهره گیری را انجام دهیم.

وی با اذعان به اینکه باید بپذیریم در الگوی مصرف و رفتار اصولی مصرف انرژی ضعیف عمل کرده ایم، گفت: باید از لحاظ فرهنگی کار کنیم یعنی در دو بخش تولید و مصارف خانگی خیلی اهمیت ندادیم و شاید علت هم پایین بودن تعرفه ها بوده و مصرف کننده هم نگران نبوده که با هدر دادن منافع ملی آن را به مخاطره بیندازد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به برنامه ششم توسعه عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه دولت را ملزم کرده ایم که به سمت انرژی های تجدید پذیر برود و بتوانیم با ایجاد ارزش افزوده در ذخایر زیر زمینی و ایجاد صنایع تبدیلی و صنایع پایین دستی در راستای توسعه زیرساخت های کشور از آن استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ابراز داشت: ما تا الان موفق نبوده ایم و سال ها برنامه نوشتیم، شعار دادیم و کار کارشناسی انجام دادیم، باید بپذیریم درصد کوچکی از برنامه ها تا به امروز تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در خصوص مصارف خانگی و اتلاف انرژی متذکر شد: ابزار و وسایلی که در گرمایش و سرمایش استفاده می شود استاندارد نیستند و اتلاف انرژی زیاد داریم و آن هم به دلیل عدم استفاده از سیستم های استاندارد هستند. در مقایسه با سایر جاها اتلاف انرژی در بخش خانگی ناچیز است ولی ممکن است به دلیل عدم تعریف مناسب تعرفه ها مردم نگران نباشند که از چه وسیله ای استفاده می کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet