خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1396/04/21 07:35:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد خبر داد:

حضور وزرای سابق آموزش در کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه توضیحات

وزرایی که انجام تخلفات از سوی صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان وزارت آن‌ها بر آموزش و پرورش محرز شده، در کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه توضیحات حضور می‌یابند.
حضور وزرای سابق آموزش در کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه توضیحات وزرایی که انجام تخلفات از سوی صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان وزارت آن‌ها بر آموزش و پرورش محرز شده، در کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه توضیحات حضور می‌یابند. https://cdn.icana.ir/d/019/55317.jpg حضور,وزرای,سابق,آموزش,در,کمیته,تحقیق,و,تفحص,از,صندوق,ذخیره,فرهنگیان,برای,ارائه,توضیحات Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آخرین جلسه کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: در این جلسه نمایندگان و محققین گزارش نهایی خود را از عملکرد مالی بانک سرمایه و هلدینگ پترو فرهنگ -که بیش از 11 شرکت پتروشمی را تحت نظر داشت - به کمیته ارائه کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تخلفات متعدد این بانک محرز شده و این گزارش به مسئولان مربوطه از جمله رئیس بانک مرکزی، رؤسای وقت صندوق ذخیره فرهنگیان،  وزیر سابق آموزش و پرورش و دیگر وزرای مربوط به این بازه که انجام تخلفاتی در زمان وزرات آنها محرز شده، ابلاغ خواهد شد و آنها مکلف به حضور در جلسه اعلامی از سوی کمیته تحقیق و تفحص هستند.

وی گفت: پس از این ابلاغ با برگزاری جلسه‌ای دیگر برای استماع نظر مدیران و متخلفین این بانک شنیده و گزارش نهایی نوشته خواهد شد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه تخلف از قوانین بانکی در ارائه وام‌ها و قراردادهای غیرقانونی و پاداش‌های بیش از حد عمده تخلفات این بانک را شامل می‌شوند، افزود: رقم تخلف بانک سرمایه بیش از  8 هزار میلیارد تومان و هلدینگ پترو فرهنگ حدود 900 میلیارد تومان تخمین زده شده اما ممکن است پس از استماع گزارش‌ها و اظهارات و دفاعیات متخلفین و مدیران این رقم بالا و پایین شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet