هفته دفاع مقدس
1396/04/21 10:40:00
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا:

دور زدن قانون توسط برخی واردکنندگان کفش/مجلس مسیر صادرات مصنوعات چرمی کشور را هموار کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه برخی واردکنندگان با دور زدن قانون واردات بی‌رویه دارند، گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند با نگاه صادرات محور به این بخش تولید ملی کمک کند.
دور زدن قانون توسط برخی واردکنندگان کفش/مجلس مسیر صادرات مصنوعات چرمی کشور را هموار کند عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه برخی واردکنندگان با دور زدن قانون واردات بی‌رویه دارند، گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند با نگاه صادرات محور به این بخش تولید ملی کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101111439296.jpg دور,زدن,قانون,توسط,برخی,واردکنندگان,کفش/مجلس,مسیر,صادرات,مصنوعات,چرمی,کشور,را,هموار,کند Icana

سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مشکلات شدید صنعت تولید کیف و کفش چرم کشور، اظهارداشت: بخش عظیمی از حوزه صنعت چرم کشور با واردات بی‌رویه کفش مخصوصا از چین دچار مشکل شده است.

نماینده مردم سنقر و کلیای در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه واردکنندگان کیف و کفش چرم بخشی از واردات خود را تحت عنوان نمونه وارد کشور می‌کنند، گفت: این مسئله نیزقسمتی از بازار صنعت چرم را روبه ‌نابودی کشانده و همچنین زیره و رویه کفش را به‌صورت آماده وارد می‌کنند و در داخل کشور آنها را به هم می‌دوزند.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه همگی این عوامل دست به دست داده تا صنعت کفش را به نابودی بکشاند، اضافه کرد: دولت باید از واردات بی‌رویه مصنوعات چرمی مخصوصا از کشور چین جلوگیری کند و از محصولاتی که به‌عنوان نمونه وارد می‌شود، تعدادشان معقول و قابلیت عرضه در بازار را نداشته باشد.

وی افزود: باید منابع بانکی را به‌سمت صنعت چرم کشور هدایت کنیم زیرا برای رونق در این صنعت به منابع بانکی، سرمایه و تسهیلات با سود کم در گردش نیاز مبرم احساس می‌شود.

نماینده مردم سنقر کلیای در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه رفع مشکلات صنعت چرم به فرهنگ سازی نیز نیازمندیم، تصریح کرد: باید این زمینه را در کشور ایجاد کنیم تا جامعه به‌جای استفاده از محصولات چینی به منظور حمایت از تولید ملی از تولیدات داخلی استفاده کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس می‌تواند با قانون گذاری مناسب از واردات بی‌رویه کیف و کفش جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: مجلس می‌تواند بحث صادرات مصنوعات چرمی را با نگاه صادرات محور تسهیل تا ظرفیت تولید ملی افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet