هفته دفاع مقدس
1396/04/20 12:26:25
سرویس صحن
عزیزی در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم بکارگیری جوانان در کابینه دوازدهم / تسهیلات بانکی با سود بالا بلای جان اقتصاد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با میدان دادن به جوانان با انگیزه ژنرال های آینده تربیت خواهند شد،برخی از ژنرال های دولت درحال آماده شدن برای دومین بازنشستگی هستند ، آنها باید در نقش مشاور کمک دولت در اموراجرایی باشند.
لزوم بکارگیری جوانان در کابینه دوازدهم / تسهیلات بانکی با سود بالا بلای جان اقتصاد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با میدان دادن به جوانان با انگیزه ژنرال های آینده تربیت خواهند شد،برخی از ژنرال های دولت درحال آماده شدن برای دومین بازنشستگی هستند ، آنها باید در نقش مشاور کمک دولت در اموراجرایی باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104853676196.jpg لزوم,بکارگیری,جوانان,در,کابینه,دوازدهم,/,تسهیلات,بانکی,با,سود,بالا,بلای,جان,اقتصاد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، محمد عزیزی در نشست علنی امروز سه شنبه(20تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت:بیش از یک سال از دوره چهارساله نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی سپری شده است و ما سه سال دیگر زمان حضور در این وظیفه خطیر را در راه داریم.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت:لفظ قانون بیش از یک قرن است که در جامعه ایران اسلامی حرمت یافته و ما امروز وظیفه داریم در کسوت نمایندگی آن را پویا نگه داریم.

وی در ادامه افزود:بدون احتساب دوره دهم مجلس شورای اسلامی، 33 دوره قانون گذاری در ایران پشت سرگذاشته ایم که نتیجه آن 12 هزار قانون بوده است. 3000 قانون در 4000جلسه مربوط به 9 دوره گذشته مجلس شورای اسلامی است.

عزیزی گفت:در هر دوره مجلس حدود 10 هزار صفحه از مذاکرات تحریر شده و به طور متوسط هر هفته 2 قانون مصوب شده است. جای سوال اینجاست که آیا واقعا تصویب این حجم از قوانین ضرورت داشته است؟ آیا تاکنون مقایسه ای تطبیقی بین قوانین تصویب شده با مجالس سایر کشورها داشته ایم؟ آیا از میزان اجرایی شدن قوانین و اثربخشی آن درجامعه و سطح زندگی مردم گزارشی دریافت کرده ایم؟

وی تصریح کرد: باید فروتنانه بپذیریم که فعالیت های ما در دو حوزه قانون گذاری و نظارت آسیب هایی دارد و باید به صورت جدی برای آنها چاره اندیشید.

این نماینده مجلس دهم گفت:نقش سازمان های علمی و پژوهشی به ویژه مرکزپژوهش ها که فقر مطالب دارند؛بسیار مهم است و برای تقویت آن باید اقدام جدی صورت گیرد.

لزوم جوان گرایی در دولت دوازدهم

وی با پیش کشیدن موعد آغاز دولت دوازدهم گفت:  مردم با حضور در انتخابات یک بار دیگر حماسه آفریدند و جهان را وادار به تحسین کردند. ضمن تبریک به آقای روحانی تقاضا دارام با عزمی راسخ ،کابینه ای پویا و جوان به جنگ حل مشکلات برود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: همه ما نمایندگان ملت وظیفه داریم رئیس جمهوری و دولت را همراهی و یاری کنیم.

وی با لحنی گلایه آمیز گفت:آقای رئیس جمهور،کابینه دولت به ویژه درحوزه اقتصادی نیازمند ترمیم است؛البته انتظار مردم و مجلس این بود که ترمیم اقتصادی کابینه در دوره یازدهم رخ بدهد اما این خواسته محقق نشد.

 عزیزی گفت: همان گونه شخص رئیس جمهوری تاکید داشتند باید کابینه دولت دوازدهم چابک و جوان باشد. برای استفاده از نیروهای جوانان و مسئولیت در وزارتخانه ها نباید دکتر روحانی واهمه ای داشته باشد.

وی تاکید کرد: با میدان دادن به جوانان با انگیزه ژنرال های آینده تربیت خواهند شد. برخی از ژنرال های دولت در حال آماده شدن برای دومین بازنشستگی هستند،آنها باید در قالب مشاور کمک دولت در اموراجرایی باشند.اصرار برای به کارگیری نیروهای بازنشسته باید از بین برود تا زمینه بروز و ظهور جوانان شایسته کشور فراهم شود.

نیاز اقتصاد مقاومتی به تسهیلات بانکی با سود زیر 10 درصد/حال صنعت و اقتصاد خوب نیست

این نماینده مجلس دهم گفت:باید عزم خود را در جهت اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی جزم کنیم؛زیرا تنها راه نجات کشور همین رویکرد است که مقام معظم رهبری آن را متذکر شده اند.

وی بیان داشت:اقتصاد مقاومتی به هیچ عنوان به معنی ریاضت اقتصادی نیست؛بلکه هویت طلبی و احترام به داشته های بومی در عرصه های اقتصادی است.

عزیزی گفت:اقتصاد مقاومتی به معنی حرکت،تولید و اشتغالی ایرانی است؛واردات بی رویه باید کاهش یابد،این که نوشابه هم جزو لیست واردات کشور باشد زیبنده ایران نیست.

وی تصریح کرد:باید اذعان کنیم که حال صنعت و اقتصاد به هیچ عنوان خوب نیست و باید چاره ای اندیشید. بانک ها در راستای حمایت از تولید باید دست از نگاه بنگاه داری دست بردارند ؛ تولید با نرخ سود تسهیلات 20 تا 23 درصد توانایی بقا و زنده ماندن ندارد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: احیای کارخانجات و صنایع نیازمند تسهیلات بانکی با سود زیر 10 درصد می خواهد.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بر نحوه عملکرد سیستم بانکی و مالی کشور گفت: باید اقرار کنیم با وجود دستگاه های نظارتی بازهم کشور دارای مشکل است. بروز تخلفات گسترده در جامعه همانند تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان ، تخلف 3 هزارمیلیاردتومانی ، تخلف بزرگ بابک زنجانی ، تخلفات گسترده بانکی در موسسات مالی باعث ناامیدی مردم می شود.

عزیزی گفت: امروز هم در جلسه غیرعلنی صبح ابعاد مختلف موضوع تخلف بانکی در موسسات مالی مورد بحث و بررسی جدی قرار گرفت. کسی باید قبول کند که قصور کرده است و جرات عذرخواهی از مردم ایران اسلامی را داشته باشد. آرامش باید به جامعه بازگردد و مشکل مردم حل شود.

همگان باید در جهت تقویت دولت و خدمت بهتر به مردم باید حرکت کنند

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،ادامه داد: انتخابات تمام شد و دکتر روحانی رئیس جمهوری همه مردم ایران است،کشورمان امروز تشنه رفاقت است؛موفقیت دولت یعنی موفقیت نظام یا موفقیت مردم سالاری دینی است.

وی تصریح کرد: امروز تخریب دولت شایسته نیست و همگان باید در جهت تقویت دولت و خدمت بهتر به مردم باید حرکت کنند؛ امروز وقت انسجام ملی براساس منویات مقام معظم رهبری است.

عزیزی ادامه داد:از همه ظرفیت ها باید بهره گیریم و نباید اسیر چپ و راست شویم؛قطب بندی کردن افراد اقدام صحیحی نیست و باید به داشته های خود احترام بگذاریم.نیروهای ارزشمند و حافظ انقلاب اعم از سپاهیان عزیز،ارتشیان خدوم،نیروهای انتظامی و همه ارگان نظامی را باید زیر خیمه مقام معظم رهبری تقویت کنیم.

دردسر سازمان میراث فرهنگی برای گردشگری

نماینده مردم ابهر،خرمدره و سلطانیه در مجلس تاکید کرد:حوزه انتخابیه من با وجود نزدیکی به پایتخت با مشکلاتی مواجه است،شهر سلطانیه درحدود 700 سال پیش پایتخت ایران بوده است؛اما اکنون کم ترین امکانات برخوردار است.

وی در ادامه گفت:شهرستان های ابهر،خرمدره و سلطانیه با وجود آثار تاریخی متعدد و باستانی می تواننددر غالب اتاق مهمان استان زنجان و کشور باشند.

عزیزی تصریح کرد:به دلیل فقدان امکانات کم ترین میزان گردشگر را در استان زنجان و شهرستان ابهر داریم  و متاسفانه سازمان میراث فرهنگی به بزرگ ترین مشکل برای ما تبدیل شده است،احداث مسیر گردشگری زنجان – سلطانیه – خدابنده با رکود مواجه شده است.

وی گفت: چهاربانده کردن جاده ترانزیتی ابهر – تاکستان در طول چندین سال تنها 20 درصد پیشرفت داشته است؛ احداث جاده ابهر – شمال و خرمدره – شمال به رونق اقتصاد استان زنجان کمک خواهد کرد.بسیاری از استان ها از بابت آب شرب با مشکل مواجه شده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet