اربعین حسینی
1396/04/20 13:56:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمودی:

بسته جامع اشتغال فراگیر مقدمه ای برای رفع اشتغال است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بسته جامع اشتغال فراگیر را به عنوان مقدمه ای برای رفع اشتغال برشمرد و گفت: ما برای اشتغال مقدمه ای را می چینیم و در بحث اشتغال، موارد خیلی زیادی را باید اصلاح نماییم.
بسته جامع اشتغال فراگیر مقدمه ای برای رفع اشتغال است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بسته جامع اشتغال فراگیر را به عنوان مقدمه ای برای رفع اشتغال برشمرد و گفت: ما برای اشتغال مقدمه ای را می چینیم و در بحث اشتغال، موارد خیلی زیادی را باید اصلاح نماییم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100392902760.jpg بسته,جامع,اشتغال,فراگیر,مقدمه,ای,برای,رفع,اشتغال,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی بسته جامع اشتغال فراگیر را به عنوان مقدمه ای برای رفع اشتغال برشمرد و گفت: یعنی ما برای اشتغال داریم مقدمه ای را می چینیم و الا اگر بخواهیم به بحث اشتغال وارد شویم، موارد خیلی زیادی را باید اصلاح نماییم از جمله مبادی ورود قاچاق کالا، واردات بی رویه، پای کار آمدن بخش خصوصی و حمایت از تولیدکننده، نرخ بهره بانکی و ایجاد محیط مناسب برای کسب و کار.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اکثر افرادی که متقاضی اشتغال هستند فقط تئوری درس خوانده اند، متذکر شد: متاسفانه دانشگاه های ما افراد باسواد با مهارت را تحویل جامعه نمی دهد و این یکی از اشکالات سیستم دانشگاهی ما است و اگر این دوره مهارت آموزی وجود داشته باشد به عنوان دوره مهارت آموزی شخص برای ورود به بازار کار می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از طرفی ما بین ارتباط دانشگاه و صنعت تاکید می کنیم و از طرف دیگر هم ما پتانسیل های زیادی داریم ما هم مخالف دولتی بودن هستیم و روی واگذاری ها به بخش خصوصی تاکید می کنیم ولی مردم ما ظرفیت ها را نمی دانند و همه منتظر هستند تا شغلی برایشان ایجاد شود و الا ما الان ظرفیت های زیادی را داریم.

در ادامه، دکتر اصغر آهنی ها با اشاره به اطرج جامع اشتغال فراگیر گفت: این طرح می گوید، نیروی انسانی که بیکار است در زمان بیکاری وارد سیستم کنیم و آموزش هایی را بدهیم. اما کار زمانی اتفاق می افتد که تقاضایی باشد و تقاضا منجر به تولید می شود و به تبع نیروی انسانی که آموزش دیده می تواند در اینجا کار تولیدی انجام دهد. این تقاضا ممکن است خودش را زمانی از طریق قاچاق و زمانی از طریق واردات بی رویه و یک زمان هم از طریق تولید داخل خودش را سیراب کند.

وی ادامه داد: متاسفانه دو بند اول در کشور ما اتفاق افتاده و لطمه پذیری ما در بند سوم است یعنی تقاضا و بازار.

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان با اظهار به اینکه نباید از طرح هایی که مطرح می شود انتظار معجزه داشت، تصریح کرد: این طرح نمی تواند برای ما اشتغال پایدار ایجاد کند چون اصلا طرح در این رابطه نیست و فقط می گوید آموزش دهید و اگر نیازمند تقاضا شد، می تواند از این نیروها استفاده کند. چه انتظار بیشتری داریم.

وی خاطرنشان شد: تا زمانی که نگاه ما از صنعت نفت و پولی که برای کشور ارزان به دست می آید خارج نشود و تا زمانی که از بنگاهداری دولت خارج نشویم تا اقتصاد و تولید در دست مردم بیافتد و کار دولت نظارت، برنامه ریزی و هدایت باشد هیچ اتفاقی در ساختار ما نخواهد افتاد.

آهنی ها با بیان اینکه مشکل اساسی این است که برای به دست آوردن نقطه تورم از رکود استفاده کرده ایم، متذکر شد: اگر تحرک در اقتصاد کشور ایجاد نشود به هیچ عنوان در مبحث اشتغال پایدار حتی با این برنامه ها به نتیجه ای برسیم.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی با اشاره به برنامه توسعه ششم، گفت: برنامه ششم که در مجلس تدوین شد این برنامه لایحه ای بود که از طرف دولت آمده بود و برنامه کامل و جامعی بود ولی متاسفانه هنوز بعد از چهار ماه ابلاغ نشده است.

گفتنی است برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو با موضوع بسته جامع اشتغال فراگیر و چگونگی ابلاغ و اجرای آن و با حضور اصغر آهنی ها عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان و عضو شورای عالی کار و سمیه محمودی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet