هدر اصلی
1396/04/20 12:53:32
سرویس اجتماعی
رییس کانون سردفتران و دفتریاران در گفت‌وگو با خانه ملت:

بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد/ تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جرم است

دشتی اردکانی با بیان اینکه بدون تنظیم سند در دفترخانه ثبت اسناد، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد، گفت: تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جرم است.
بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد/ تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جرم است دشتی اردکانی با بیان اینکه بدون تنظیم سند در دفترخانه ثبت اسناد، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد، گفت: تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی جرم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201602107473233704.jpg بدون,تنظیم,سند,در,دفترخانه،,مالکیت,خودرو,انتقال,نمی‌یابد/,تشویق,مردم,به,عدم,مراجعه,به,دفاتر,اسناد,رسمی,جرم,است Icana

محمدرضا دشتی اردکانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکرد نیروی انتظامی مبنی بر اینکه مراجعه به دفاتر اسناد رسمی هنگام نقل و انتقال خودرو ضروری نیست، گفت: ٢١ اسفند ماه سال گذشته حضرت آیت الله آملی لاریجانی، رییس محترم قوه قضاییه در بخشنامه‌ای به تمامی واحدهای ثبتی و قضایی تاکید داشتند برگ سبز تعویض پلاک، سند خودرو نیست و مالکیت خودرو تنها با سند تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی اثبات می‌شود.

دستور رییس قوه قضاییه فصل الخطاب است

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر این که دستور رییس قوه قضاییه فصل الخطاب است، افزود: به عنوان یک حقوقدان به قانون پایبند هستم و قانون را برای اظهارنظر و اقدامات خود مد نظر قرار می‌دهم. امیدوارم دیگران نیز به رعایت قانون پای‌بند باشند.

سه قوه کشور بر نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید دارند

دشتی اردکانی تصریح کرد: رای قاطع کمیسیون اصل ٩٠ مجلس شورای اسلامی مورخ 10 اسفند ماه سال 95 و نیز نظریه معاونت حقوقی ریاست جمهوری مورخ 25 اردیبهشت سال گذشته نشان می‌دهد سه قوه کشور بر نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید دارند و برگ صادره توسط پلیس را سند مالکیت خودرو نمی‌دانند.

دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای نظامی تهران برای جمع‌آوری بنر ناجا درباره عدم مراجعه مالکان خودرو به دفاتر اسناد

وی گفت: از طرف دیگر شاهد بودیم که بازپرس شعبه سوم دادسرای نظامی تهران به پلیس دستور داد که بنرها و اطلاعیه‌هایی با مضمون "عدم مراجعه طرفین معامله به دفاتر اسناد رسمی" را از مراکز تعویض پلاک جمع آوری کند.

به گفته دشتی اردکانی این مقام قضایی به نیروی انتظامی تاکید کرده در اقدامات آتی مراکز تعویض پلاک، ملاک شناسایی خودروها، اسناد تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی باشد.

تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی خلاف قانون و جرم است

وی افزود: بر اساس این دستور، تشویق مردم به عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی هنگام نقل و انتقال خودرو، خلاف قانون و جرم است.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه بدون تنظیم سند در دفترخانه، مالکیت خودرو انتقال نمی‌یابد، تاکید کرد: مردم هوشیار باشند که بدون ثبت رسمی نقل و انتقال خودرو ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوند و مالیات و حقوق دولتی معوقه به آنها تحمیل شود که این امر به نفع دلال‌ها و واسطه‌های خرید و فروش خودرو است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet