هدر اصلی
1396/04/21 15:56:36
سرویس اقتصادی
یارمحمدی:

لزوم تنفس برابر در پرداخت مالیات برای سازندگان حقیقی و حقوقی/95 درصد متقاضیان وام مسکن توان بازپرداخت اقساط را ندارند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن مدت زمان تنفس مساوی برای سازندگان حقیقی و حقوقی مسکن، گفت: با توجه به کمبود مسکن در کشور باید ساخت و ساز با مشوق های لازم افزایش یابد.
لزوم تنفس برابر در پرداخت مالیات برای سازندگان حقیقی و حقوقی/95 درصد متقاضیان وام مسکن توان بازپرداخت اقساط را ندارند عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن مدت زمان تنفس مساوی برای سازندگان حقیقی و حقوقی مسکن، گفت: با توجه به کمبود مسکن در کشور باید ساخت و ساز با مشوق های لازم افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105761138762.jpg لزوم,تنفس,برابر,در,پرداخت,مالیات,برای,سازندگان,حقیقی,و,حقوقی/95,درصد,متقاضیان,وام,مسکن,توان,بازپرداخت,اقساط,را,ندارند Icana

علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه هیات دولت در خصوص فرمول جدید مالیات بر ساخت‌وسازهای مسکونی، گفت: اینکه برخی معافیت ها از جمله تنفس 3 ساله برای پرداخت مالیات تنها شامل سازندگان حقیقی می شود جفا در حق سازندگان حقوقی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید سازندگان حقیقی و حقوقی مسکن هر دو مورد حمایت در راستای افزایش ساخت و ساز در کشور قرار بگیرند، تصریح کرد: در نظر گرفتن سیاستی مبنی بر اینکه سازندگان حقوقی یا شرکت‌های ساختمانی پس از صدور پایان کار باید معادل یک‌چهارم از سود خود را به‌عنوان مالیات بر ساخت و فروش مسکن به دولت پرداخت کنند صحیح نیست و لازم است تنفس سه ساله برای پرداخت مالیات در خصوص این قسم نیز رعایت شود.

وی با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن سازوکار و سیاست هایی که به افزایش ساخت و ساز در کشور کمک کند، تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به کمبود مسکن در کشور باید ساخت و ساز بیشتر شود تا به این ترتیب تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در نظر گرفتن تنفس 3 ساله برای پرداخت مالیات از سوی سازندگان حقیقی و حقوقی مسکن می تواند اقدامی مثبت در راستای ایجاد انگیزه برای ساخت و ساز بیشتر در کشور تلقی شود.

زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن خانه اولی ها افزایش یابد

یارمحمدی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با خانه ملت، ضمن ارزیابی شرایط اعطای تسهیلات برای خانه اولی ها، گفت: تسهیلات اعطایی مسکن از سوی بانک ها برای زوجین و خانه اولی ها باید در نرخ سود و زمان بازپرداخت مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه کارکارشناسی دقیق در خصوص تسهیلات مسکن خانه اولی ها صورت نگرفته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن زوجین اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هستند به طور حتم نمی توانند رقمی در حدود یک میلیون تومان در هر ماه به عنوان بازپرداخت تسهیلات بپردازند از این رو بازنگری در مدت زمان بازپرداخت لازم است.

یارمحمدی ادامه داد: اعطای تسهیلات منطبق با شرایط جامعه هدف مهم ترین مولفه ای است که می تواند عرضه و تقاضای مسکن را بر مدار تعادل بهم نزدیک کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بیش از 95 درصد افراد متقاضی وام مسکن افراد قشر متوسط و ضعیف جامعه هستند که توان مالی بازپرداخت سود بالای تسهیلات را ندارد از این رو لازم است نسخه ای جداگانه برای این قشر در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛طبق قانون سازندگان حقیقی فقط در 3 سال اول بعد از صدور پایان کار مشمول پرداخت مالیات مطابق با فرمول جدید هستند یعنی هر نوع سازنده‌ای غیر از شرکت‌های ساختمانی و اشخاص حقوقی، اگر ساختمان نوساز خود را در جریان اولین فروش در سال چهارم بعد از صدور پایان کار به بازار عرضه کند، از پرداخت مالیات معاف خواهد بود. این درحالی است که سازندگان حقوقی یا شرکت‌های ساختمانی پس از صدور پایان کار در هر زمانی که ساختمان نوساز خود را به فروش برسانند باید معادل یک‌چهارم از سود خود را به‌عنوان مالیات بر ساخت و فروش مسکن به دولت پرداخت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet