هدر اصلی
1396/04/21 07:20:00
سرویس سیاسی
رحیمی:

انتخابات شورای هیچ شهری در استان تهران ابطال نشد/ قوه قضائیه شکایات را پیگیری می‌کند

رئیس هیات نظارت انتخابات شوراهای استان تهران گفت: در استان تهران انتخابات شورای هیچ شهری ابطال نشده است.
انتخابات شورای هیچ شهری در استان تهران ابطال نشد/ قوه قضائیه شکایات را پیگیری می‌کند رئیس هیات نظارت انتخابات شوراهای استان تهران گفت: در استان تهران انتخابات شورای هیچ شهری ابطال نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg انتخابات,شورای,هیچ,شهری,در,استان,تهران,ابطال,نشد/,قوه,قضائیه,شکایات,را,پیگیری,می‌کند Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تایید صحت برگزاری انتخابات شوراهای استان تهران، اظهار داشت: در استان تهران، مجموعا در 16 شهر و 33 انتخابات شوراها را برگزار کردیم که در 2 حوزه، هیات نظارت آن حوزها، در خواست ابطال انتخابات کل حوزه را داشتند که این دو شهر، کهریزک و پرند بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به لحاظ قانونی اگر هیات نظارت استان، ابطال انتخابات را تایید کند بازهم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها باید نظر هیات نظارت استان مبنی بر ابطال انتخابات را بررسی کند تا ابطال انتخابات تایید شود.

وی افزود: به جهت محدودیت زمانی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران، بدون اینکه در تایید ابطال انتخابات این  حوزه‌ها ورود پیدا کند، برای تصمیم گیری این موضوعات را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها پیشنهاد دادیم.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران با بیان اینکه در 4 شهر درخواست ابطال صندوق یا ابطال آرا از سوی هیات نظارت آن‌ها مطرح شده بود، ادامه داد: هیات‌های در شهریار و پاکدشت درخواست ابطال صندوق را مطرح کرده بودند.

رحیمی با بیان اینکه در 2 شهر شریف آباد و چهاردانگه نیز در خواست ابطال آرا اشخاص مطرح شده بود، متذکر شد: در چهاردانگه درخواست ابطال آرا مربوط به رای نفرات اصلی بود ولی در بخش شریف آباد پاکدشت در خواست ابطال آرا مربوط به اعضای علی البدل بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نهایت تصمیم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ملاک عمل است، بیان کرد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در خصوص این درخواست‌ها را رد کرد و ابطال انتخابات را قبول نکرد و در نهایت صحت انتخابات در این حوزه‌ها تایید شد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینکه در استان تهران انتخابات شورای هیچ شهری ابطال نشده است، گفت: مجموعه تخلفاتی که در خصوص خرید و فروش رای و تبلیغات بود، تخلفات جزئی بود که تاثیری بر کل انتخابات نداشت تا سبب ابطال انتخاباتی شود و اگر ادعای جدی وجود داشته باشد باید از طریق قوه قضائیه این موضوعات پیگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet