هدر اصلی
1396/04/20 17:26:29
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به بازدید کمیسیون شوراها از مرکز کنترل ترافیک شرکت راه آهن:

قرارداد برقی شدن خط راه آهن تهران – مشهد با چینی ها بسته می شود/ واگن های بالای 45 سال از سیستم خارج می شود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بازدید اعضای این کمیسیون از ستاد و مرکز کنترل ترافیک شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.
قرارداد برقی شدن خط راه آهن تهران – مشهد با چینی ها بسته می شود/ واگن های بالای 45 سال از سیستم خارج می شود سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بازدید اعضای این کمیسیون از ستاد و مرکز کنترل ترافیک شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100430977849.jpg قرارداد,برقی,شدن,خط,راه,آهن,تهران,–,مشهد,با,چینی,ها,بسته,می,شود/,واگن,های,بالای,45,سال,از,سیستم,خارج,می,شود Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه امروز (سه شنبه 20 تیرماه) اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از ستاد و مرکز کنترل ترافیک شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند، عنوان کرد: این بازدید با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رئیس شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این بازدید گزارشی از تفاوت سیستم حمل و نقل ایران با کشورهای جهان ارائه شد و برابر آن مشخص شد که ما در حوزه حمل و نقل مسافر و باری از کشورهای دیگر عقب هستیم.

وی گفت: در کشورهای جهان اولویت حمل و نقل مسافری و باری را خطوط راه آهن است اما در ایران چنین اولویتی وجود ندارد اما طبق مواد 24 و 25 قانون برنامه ششم توسعه کل کشور باید توسعه حمل و نقل از طریق راه آهن در اولویت دولت قرار گیرد، این کار در راستای توسعه و اقتصاد مقاومتی کشور است.

این نماینده مجلس در عین حال شرایط اتاق فرمان شرکت راه آهن کشور مناسب عنوان کرد و اظهار داشت: ایران جزو 10 کشور جهان است که از سیستم کنترل خاص واگن ها برخوردار است.

سلیمی افزود: همچنین عنوان شد که قرارداد برقی کردن خط راه آهن تهران- مشهد تا دو هفته آینده با پیمانکاری از کشور چین منعقد خواهد شد، از سوی دگر برقی شدن خطوط تهران – تبریز نیز دنبال می شود و اقداماتی نسبت به راه آهن اصفهان- اراک صورت گرفته است.

این نماینده بیان کرد: در نشستی که با مسئولان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی برگزار شد از افزایش سرعت قطارهای مسافری خبر دادند و بیان شد که با کشور ترکیه برای کاهش بار مسافری جنوب اروپا از طریق شهر تبریز نیز گفت و گو و توافقاتی صورت گرفته است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا پایان سال شرکت راه آهن جابجایی 62 میلیون تن بار را بر عهده خواهد گرفت، اظهار داشت: از سوی دیگر مقرر شد تا پایان سال جاری واگن های بالای 45 سال از سیستم حمل و نقل راه آهنی خارج شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet