اربعین حسینی
1396/04/23 13:24:03
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

تغییر یکباره اساسنامه دانشگاه پیام نور بر مشکلات می‌افزاید/ اعمال تغییرات نیازمند بازه زمانی 5 ساله

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور نباید به صورت یکباره باشد از این رو وزارت علوم باید اقدام به بررسی کارشناسی امور کند و تغییرات را در بازه زمانی ۵ ساله انجام دهد.
تغییر یکباره اساسنامه دانشگاه پیام نور بر مشکلات می‌افزاید/ اعمال تغییرات نیازمند بازه زمانی 5 ساله نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور نباید به صورت یکباره باشد از این رو وزارت علوم باید اقدام به بررسی کارشناسی امور کند و تغییرات را در بازه زمانی 5 ساله انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg تغییر,یکباره,اساسنامه,دانشگاه,پیام,نور,بر,مشکلات,می‌افزاید/,اعمال,تغییرات,نیازمند,بازه,زمانی,5,ساله Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حواشی بوجود آمده پیرامون دانشگاه پیام نور و بحث تغییر اساسنامه دانشگاه مذکور، گفت: در شرایط کنونی که دانشگاه پیام نور دارای چندین هزار دانشجو، استاد و هیات علمی است نمی‌توان به یکباره اساسنامه و روش کار آن را تغییر داد زیرا بر مشکلات افزوده می‌شود.

نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم احساسی و عجولانه سبب شده تا امروز در دانشگاه پیام نور با مشکل مواجه شویم، اظهار کرد: باید بدانیم که هدف از تغییر اساسنامه، محدودسازی دانشگاه و ساماندهی امور است.

وی ضمن تاکید بر اینکه رسالت دانشگاه پیام نور بر مبنای آموزش از راه دور و غیر حضوری بوده است، ادامه داد: متاسفانه با مرور زمان رشته‌های مختلفی به این دانشگاه ارائه شد و دانشگاه گسترش یافت از این رو هم اکنون نمی‌توان یکباره اساسنامه آن را تغییر داد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید قبل از تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور اقدام به بررسی کارشناسی امور کند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد برای اعمال تغییرات باید بازه زمانی 5 ساله برای دانشگاه پیام نور در نظر گرفت تا افرادی که در حال فعالیت در این دانشگاه هستند بتوانند برای آینده خود تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روسای دانشکده‌ها و مراکز پژوهشی دانشگاه پیام نور با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور به توقف طرح تغییر اساسنامه این دانشگاه اعتراض کردند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet