اربعین حسینی
1396/04/20 20:16:50
سرویس اقتصادی
کاتب در تشریح نشست فراکسیون تولید و اشتغال؛

کمیته مشترک برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی تشکیل شد/ تأکید بر رفع موانع اشتغال در حوزه ICT

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفع موانع اشتغال در حوزه شدICTگفت:کمیته مشترک مجلس، دولت و بخش خصوصی برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی و رفع موانع در این حوزه، تشکیل شد.
کمیته مشترک برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی تشکیل شد/ تأکید بر رفع موانع اشتغال در حوزه ICT رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفع موانع اشتغال در حوزه شدICTگفت:کمیته مشترک مجلس، دولت و بخش خصوصی برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی و رفع موانع در این حوزه، تشکیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707107179638049.jpg کمیته,مشترک,برای,تقویت,کسب,و,کارهای,الکترونیکی,تشکیل,شد/,تأکید,بر,رفع,موانع,اشتغال,در,حوزه,ICT Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست امروز فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات درباره توسعه اشتغال در حوزه ICT برگزار شد، گفت: کسب و کارهای الکترونیکی باید بتواند فعالیت‌های خود را گسترش دهد و در این راستا مجلس حمایت‌های لازم را برای تقویت این کسب و کارها و رفع موانع در این زمینه انجام خواهد داد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه اعضا این فراکسیون و وزیر ارتباطات موافقت کردند که کمیته مشترک مجلس، دولت و بخش خصوصی برای تقویت کسب و کارهای الکترونیکی تشکیل شود پیش بینی بر این اساس خواهد بود که زمینه رفع موانع در گسترش این کسب و کارها فراهم شود.

لزوم رفع مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: باید مشکلات بیمه‌ای، مالیاتی و دیگر مسائل دیگر در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی رفع شود تا زمینه ایجاد 150 هزار شغل در بخش ICT فراهم شود.

شهباز حسن‌پور بیگلری در این نشست بر لزوم تقویت پست بانک توسط وزارت ارتباطات تأکید کرد و گفت: در کنار کسب و کارهای نوین باید به بحث اشتغال در بخش کسب و کارهای سنتی نیز توجه شود.

مهاجرت به کلانشهرها کنترل شود

میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید کسب و کارهای الکترونیکی در تمامی مناطق کشور توسعه یابد و این نوع اشتغالزایی محدود به تهران و مراکز استان‌ها نشود از طرفی باید به موضوع مهاجرت به کلانشهرها نیز در این راستا توجه کرد.

تاکید بر تقویت اقتصاد دانش بنیان

بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در این نشست  گفت: باید زمینه تقویت اقتصاد دانش بنیان فراهم شود البته در اشتغالزایی نباید موضوع مهاجرت روستاییان به شهرها فراموش شود.

محمود واعظی وزیر ارتباطات در نشست فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با قدردانی از توجه اعضای این فراکسیون به اشتغالزایی در حوزه ارتباطات گفت: با توجه به پیشرفت‌های زیرساخت‌های ارتباطی در دنیا فعالیت‌هایی در رابطه با کسب و کارهای الکترونیکی نیز در ایران صورت گرفته که باید مورد حمایت قرار بگیرد.

حمایت مجلس از توسعه کسب و کارهای الکترونیکی

واعظی بیان اینکه حمایت مجلس شورای اسلامی در توسعه کسب و کارهای الکترونیکی نکته بسیار مهمی است، افزود: با توسعه خدمات در حوزه ارتباطات زمینه گسترش اشتغال‌زایی‌های جدید در کشور فراهم می شود.

لزوم توجه به اشتغال سنتی در کنار توسعه کسب و کارهای الکترونیکی

وزیر ارتباطات تصریح کرد: تشکیل کمیته بین مجلس، دولت و بخش خصوصی می‌تواند در توسعه کسب و کارهای الکترونیکی و رفع موانع در این بخش تأثیرات مثبتی به همراه داشته باشد البته نکته مهم دیگر در این راستا این است که همزمان با توسعه کسب و کارهای الکترونیکی به اشتغال سنتی نیز توجه شود به نحوی که کسانی که دارای شغل سنتی هستند آموزش هایی ارائه شود تا آنان نیز بتوانند در عرصه اقتصاد همچنان حضور داشته باشند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet