اربعین حسینی
1396/04/23 09:41:30
سرویس اجتماعی
هاشمی هشدار داد:

بدهی ۹ ماهه وزارت بهداشت به شرکت های دارویی/ دولت تزریق اعتبار کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بدهی وزارت بهداشت به شرکت های دارویی به ۹ ماه رسیده است، گفت: دولت باید نسبت به این موضوع ورود جدی داشته باشد.
بدهی ۹ ماهه وزارت بهداشت به شرکت های دارویی/ دولت تزریق اعتبار کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بدهی وزارت بهداشت به شرکت های دارویی به 9 ماه رسیده است، گفت: دولت باید نسبت به این موضوع ورود جدی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg بدهی,۹,ماهه,وزارت,بهداشت,به,شرکت,های,دارویی/,دولت,تزریق,اعتبار,کند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره بدهی وزارت بهداشت به شرکت های دارویی، افزود: واقعیت آن است که برای بهبود عملکرد شرکت های دارویی باید تزریق اعتبارات به روز باشد تا این شرکت های تولید دارو بتوانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به مطالباتی که شرکت های دارویی از وزارت بهداشت دارد، بهترین راهکار آن است که دولت وارد عمل شود منابع مالی را برای این پرداخت بدهی ها در نظر گیرد زیرا ادامه چنین روندی شرکت های تولید کننده دارو را با چالش مواجه خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: طرح تحول سلامت طرح قابل قبولی است و باید اجرا می شد و نباید با چنین مشکلاتی مانع ادامه این طرح شد لذا لازم است دیون شرکت های دارویی از سوی وزارت بهداشت پرداخت شود.

وی یادآور شد: باید در میان مدت به فکر پایدار سازی منابع بود تا طرح تحول سلامت به اوج موفقت خود دست پیدا کند درحالی که امروزه بیش از 9 ماه شرکت های دارویی از وزارت بهداشت طلبکار است و باید این پرداختی صورت گیرد.

هاشمی تاکید کرد: درحال حاضر بیشترین فشارها بر شرکت های تامین کننده و تولید کننده دارو است که نیازمند تدبیری ویژه از سوی دولت است زیرا چرخه تولیدات دارویی را با مشکل مواجه می سازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اجرایی شدن طرح تحول سلامت نباید هزینه های دارویی افزایش پیدا کند لذا باید مدیریت و راهکار ویژه ای برای رسیدن به نقطه مطلوب به دست آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet