اربعین حسینی
1396/04/21 12:00:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مخبردزفولی:

شورای عالی انقلاب فرهنگی به کیفی‌سازی دانشگاه آزاد توجه دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به معرفی اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی به کیفی‌سازی دانشگاه آزاد توجه دارد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی به کیفی‌سازی دانشگاه آزاد توجه دارد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به معرفی اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی به کیفی‌سازی دانشگاه آزاد توجه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707104554625664.jpg شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی,به,کیفی‌سازی,دانشگاه,آزاد,توجه,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمدرضا مخبردزفولی با اشاره به مصوبات جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: طبق اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی در ترکیب هیئت امنای این دانشگاه 3 نفر به انتخاب شورای عالی انقلاب فرهنگی از بین استادان برجسته دانشگاه‌ها باید انتخاب شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: با توجه به اتمام حکم اعضای قبلی در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، لازم بود که تکلیف این 3 نفر مشخص شود که از بین افراد داوطلب معرفی شده برای این مسئولیت، این افراد در جلسه امروز انتخاب شدند.

 مخبردزفولی گفت: دکتر فریدون عزیزی، دکتر فرهاد رهبر و دکتر مهدی طهرانچی با رای شورای عالی انقلاب فرهنگی برای عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شدند.

وی افزود: هر 3 نفر انتخاب شده استاد تمام دانشگاه، جزو اساتید برجسته دانشگاه های کشور ،دارای سابقه ریاست دانشگاه های بزرگ و مهم کشور و از شخصیت های ممتاز و طراز اول علمی در داخل کشور و بین الملل هستند.

این استاد دانشگاه تهران اضافه کرد: امیدواریم با این انتخاب؛ هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با قدرت بیشتر این دانشگاه را به سمت کیفی‌سازی و ارتقای توانمندی‌های علم و فناوری جهت دهی کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پیام این انتخاب شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که توجه این شورا به مسئله کیفی‌سازی و ارتقای تخصصی آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی است.

مخبردزفولی با اشاره به اینکه در ادامه جلسه انتخاب دبیر شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد، گفت: شورای فرهنگ عمومی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با عضویت صاحب نظران و برخی مسئولان فرهنگی است که به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و دبیر آن نیز به پیشنهاد وزیر ارشاد انتخاب می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با رای شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر موالی زاده به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی انتخاب شد و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی نیز تشکر شد.

 مخبردزفولی همچنین از رسیدگی و بررسی سند پیشنهادی مراودات علمی، آموزشی و پژوهشی بین المللی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تصریح کرد: با توجه به تحولات عظیم حوزه علم و فناوری کشور در دهه‌های اخیر، ضرورت داشت تا در زمینه انسجام بخشی، هم افزایی، هماهنگ سازی در فعالیت ها در عین صیانت از داشته‌ها و سرمایه های نیروی انسانی و... کشور برنامه ریزی لازم انجام شود.

مخبردزفولی گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری در سال گذشته؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی مکلف شد تا سند جامعی را در این زمینه تدوین و آماده کند تا هم بتوانیم مراودات علمی و پژوهشی کشور را به نحو مناسب انجام داده و هم از سرمایه های انسانی، دانشی، فن آورانه، امکانات تحقیقاتی و... کشور صیانت کنیم.

وی افزود: با رویکرد گفته شده این سند در کارگروه های تخصصی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با مشارکت دستگاه‌های علمی، فرهنگی، دیپلماسی و امنیتی کشور به ویژه وزارتخانه‌های خارجه، علوم، بهداشت و معاونت علمی تدوین شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کلیات این سند در جلسه به اتفاق آراء به تصویب رسید و مفاد و جزئیات آن نیز در جلسات آتی شورا به تصویب خواهد رسید.

وی تاکید کرد: این سند مبنای مراودات گوناگون علمی، آموزشی و پژوهشی کشور در راستای تسهیل و در موارد لازم صیانت از آنها خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet