هفته دفاع مقدس
1396/04/21 12:22:29
سرویس صحن
کمالی پور در خصوص گزارش کمیسیون انرژی در مورد بحران اخیر قطعی آب و برق:

لزوم ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب برای مدیریت ریزگردهای خوزستان/ دیپلماسی کشور نباید دیپلماسی تک بعدی سیاسی باشد

عضوهیات رئیسه کمیسیون قضایی حقوقی مجلس بر لزوم ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب برای مدیریت ریزگردهای خوزستان تاکیدکرد و گفت:دیپلماسی کشور نباید دیپلماسی تک بعدی سیاسی باشد.
لزوم ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب برای مدیریت ریزگردهای خوزستان/ دیپلماسی کشور نباید دیپلماسی تک بعدی سیاسی باشد عضوهیات رئیسه کمیسیون قضایی حقوقی مجلس بر لزوم ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب برای مدیریت ریزگردهای خوزستان تاکیدکرد و گفت:دیپلماسی کشور نباید دیپلماسی تک بعدی سیاسی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101767734798.jpg لزوم,ارائه,راهکارهای,علمی,و,عملی,مناسب,برای,مدیریت,ریزگردهای,خوزستان/,دیپلماسی,کشور,نباید,دیپلماسی,تک,بعدی,سیاسی,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یحیی کمالی پور در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش کمیسیون انرژی درباره بحران اخیر قطعی آب،برق و مخابرات استان خوزستان گفت: در دنیای متمدن امروزی که تکنولوژی و فناوری های دنیا این امکان را برای ما فراهم کرده تا بتوان در ارکان تصمیم گیری در حوزه مسائل زیربنایی و زیرساختی اقدام های لازم را انجام دهیم، ایران نیز جزء کشورهایی است که در چند دهه گذشته با بحران های متعددی روبه رو بوده و با همت و تلاش از این بحران ها عبور کرده ایم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این چه بدعت ناروایی است که یاد گرفتیم اجازه دهیم بحران ها ایجاد و سپس در سایه بحران آن را مدیریت کنیم تا از بحران ها عبور کنیم؛اینکه در استان خوزستان با پدیده ریزگردها تمامی مسائل زیرساختی و زیربنایی دچار مشکل شده و مردم این استان از نظر روحی و روانی با مشکل روبه رو می شوند؛ هیچ توجیهی ندارد.

وی افزود: آیا نمی توان تمامی اقدامات را قبل از بحران انجام داد که شاهد این مشکلات در خوزستان و کشور نباشیم؛ اگر اقدامات صورت گرفته در خوزستان برای مدیریت ریزگردها پایدار نباشد نمی توان دغدغه ها و مشکلات این استان را رفع کرد.

انتقاد از احداث سدهای غیرکارشناسی و انتقال آب از بالادست رودخانه ها

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از احداث سدهای غیرکارشناسی یادآورشد:ریزگردها در تمامی نقاط کشور شیوع پیدا کرده و آب از مناطق بالادست به مناطق دیگر انتقال و شرایطی ایجاد کرده که ما در کشور با آن روبرو هستیم.

کمالی پور افزود:کار کارشناسانه باید درحوزه ریزگردها انجام شود؛امروزه مدیریت ناکارآمد،عدم مدیریت منابع آب،ایجاد سدهای غیرکارشناسی،انتقال آب از بالادست رودخانه ها و عدم رعایت استانداردهای لازم در بحث کارخانجات دست به دست هم داده و با شیوع ریزگردها درخوزستان و به تبع آن در سیستان، کرمان، خراسان جنوبی و ده ها استان دیگر شاهد کانون های ریزگرد خواهیم بود بنابراین باید راهکار علمی، عملی برای مدیریت آن ها ارائه شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی حقوقی مجلس با بیان اینکه دیپلماسی کشور نباید دیپلماسی تک بعدی سیاسی باشد، تصریح کرد: در حوزه های مختلف می توان دیپلماسی انجام داد البته راهکارهای حقوقی و علمی وجود دارد تا بتوان از این امکان استفاده و علیه کشورهایی که منشا و عامل ریزگردها هستند؛طرح دعوی،آن ها را ملزم به رعایت الزامات و ملاحظات محیط زیستی و مکلف به پرداخت خسارت کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet