هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی:

رقابت های شدید بین‌المللی برای بازسازی زیرساخت‌های عراق و سوریه / نگاه ایران به بازارها مقطعی نباشد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید نگاه مقطعی به بازارهای منطقه ای داشت، گفت: نگاه راهبردی ایران به بازارهای عراق و سوریه باید استراتژیک باشد.
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 13:24
رقابت های شدید بین‌المللی برای بازسازی زیرساخت‌های عراق و سوریه / نگاه ایران به بازارها مقطعی نباشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید نگاه مقطعی به بازارهای منطقه ای داشت، گفت: نگاه راهبردی ایران به بازارهای عراق و سوریه باید استراتژیک باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201612104167068970.jpg رقابت,های,شدید,بین‌المللی,برای,بازسازی,زیرساخت‌های,عراق,و,سوریه,/,نگاه,ایران,به,بازارها,مقطعی,نباشد Icana

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره حضور سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای عراق و سوریه پس از حضور داعش در این کشورها، گفت: بعد از خروج عراق و سوریه این دو کشور نیاز به ترمیم ساختارها و بازسازی زیرساخت ها در مناطق بحران زده مانند موصل یا مناطق شمالی عراق و بخش های شرقی سوریه دارند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت خرابی های کشور سوریه به مراتب وخیم تر و وسیع تر از عراق است،  تصریح کرد: لذا حضور در بازسازی این زیر ساخت ها موضوعیت داشته و در بخش های مسکن، راه، بنادر و حوزه حمل ونقل حوزه هایی هستند که بصورت وسیع نیاز به حضور اقتصادی و بازرگانی دارد که همکاری ها میان دو کشور را بسیار وسیع می کند.

وی ادامه داد: اساسا اگر این کشورها استراتژی برای بازسازی داشته باشند، استراتژی آنها باید به سمت جذب سرمایه گذاری بوده و کشور ایران در شرایطی است که با لحاظ توانمندی و ظرفیت های اقتصادی در شرایط خوبی قرار دارد و امروز صادرات فنی و مهندسی به کشورهای آسیایی و آفریقایی رقم قابل توجهی را تشکیل می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: البته نگاه ایران به این بازارها نباید مقطعی باشد و فعلا هم نباید بخش بازرگانی برای ایران و عراق و سوریه الویت داشته باشد، بلکه باید نگاه راهبردی ایران برای بازسازی زیرساخت های هر دو کشور عراق و سوریه باشد.

وی گفت: البته ممکن است رقابت های شدید بین المللی برای بازسازی زیرساخت ها این دو کشور در بین کشورهای اروپایی، روسیه، آمریکا و چین باشد ولی باید منتظر ماند و دید که کشورهای سوریه و عراق چه موضعی را برای بازسازی کشورهای خود در نظر خواهند گرفت./

انتهای پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000