هدر اصلی
1386/07/25 11:17:00
سرویس بین الملل

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - ایتالیا: دفاع از سرزمین، تروریسم نیست

شهریار مشیری در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا با اشاره به مساله فلسطین تصریح کرد: دفاع از سرزمین، تروریسم نیست بلکه یک عمل شرافتمندانه است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا صبح دیروز 24/7/86 در دیدار هیات پارلمانی کشورمان در رم با تاکید بر نقش بسیار مهم ایران در خاورمیانه گفت: نقش ایران را در ایجاد ثبات و امنیت در خاورمیانه به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت.

وی تصریح کرد: ایران واقعیت بزرگ دنیا است و نقش و جایگاه آن را در دنیا نمی توان نادیده گرفت.

آقای اومبرتو رانیری در ادامه اظهار داشت: ایتالیا نسبت به ایران نقش سازنده‌ای ایفا کرده و خواهد کرد و معتقد است تنها راه حل مسایل هسته‌ای ایران مذاکره و گفتگو است.

وی با تاکید بر حق مشروع کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای افزود: ایران مانند تمام کشورهای عضو سازمان ملل حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را دارد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا در بخش دیگری از سخنانش با بیان اراده کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با ایران گفت: باید برای توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور بیشتر تلاش کرد.

آقای شهریار مشیری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - ایتالیا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، روابط ایران و ایتالیا را تاریخی و عمیق خواند و گفت: علی رغم بسیاری تلاش‌ها برای ایجاد خلل در روابط دوستانه تهران - رم، این روابط هر روز از استحکام بیشتری برخوردار می‌شود.

وی در ادامه به فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان پرداخت و افزود: تمام فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و این آژانس صلح آمیز بودن آن را تاکید کرده است.

آقای مشیری در ادامه بحران در خاورمیانه بویژه مساله فلسطین را ناشی از سیاست‌های آمریکا دانست و تصریح کرد: دفاع از سرزمین، تروریسم نیست بلکه یک عمل شرافتمندانه است. تروریست کسانی هستند که می‌خواهند با زور سرزمینی را غصب و اشغال کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - ایتالیا در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که آمریکا هر ملتی را که بخواهد استقلال داشته باشد به تروریسم متهم می‌کند افزود: جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم بوده و با آن بشدت مخالف است و سازمان‌های تروریستی که در ایران به اقدامات جنایتکارانه دست زدند اکنون مورد حمایت آمریکا هستند.

وی با تاکید بر اهمیت همکاری ایران و ایتالیا گفت: همکاری مشترک ایران - ایتالیا می‌تواند خیلی از مشکلات و مسایل خاورمیانه را حل کند.

لازم به یادآوری است هیات پارلمانی کشورمان صبح دیروز برای گفتگو و مذاکره با مقامات پارلمانی ایتالیا وارد این کشور شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet