هدر اصلی
1396/04/21 12:54:32
سرویس اقتصادی
کبیری:

کیفیت بسته‌بندی محصولات ایرانی گام نخست ورود به سازمان تجارت‌جهانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کالاهای ایرانی برای حضور موفق در بازار تجارت جهانی باید کیفیت خود را افزایش دهند، گفت: در صورت نبود زیرساخت مناسب و ارتقاء کیفیت در تولید و بسته بندی فرصت‌ها به تهدید تبدیل می‌شوند.
کیفیت بسته‌بندی محصولات ایرانی گام نخست ورود به سازمان تجارت‌جهانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کالاهای ایرانی برای حضور موفق در بازار تجارت جهانی باید کیفیت خود را افزایش دهند، گفت: در صورت نبود زیرساخت مناسب و ارتقاء کیفیت در تولید و بسته بندی فرصت‌ها به تهدید تبدیل می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109726966670.jpg کیفیت,بسته‌بندی,محصولات,ایرانی,گام,نخست,ورود,به,سازمان,تجارت‌جهانی Icana

سید تقی کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت و لزوم ورود ایران به بازار تجارت جهانی، اظهارداشت: در بحث مبادلات تجاری روند با سالهای گذشته بسیار متفاوت است و سیستم تجارت از روش سنتی به سمت سیستم‌های مدرن حرکت کرده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره با بیان اینکه در تجارت جهانی و بین‌المللی و حتی در سطح تجارت منطقه‌ای احتیاج به روابط بین‌المللی قوی داریم، گفت: حضور در سازمان تجارت جهانی همانند امور دیگر باید با بررسی‌های فراوان و در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های کشور و کنار گذاشتن افراط و تفریط‌ها صورت بگیرد.

کبیری با اشاره به اینکه این تفکر که ورود به بازارهای جهانی دارای شرایط و التزامات خاص خود است درست نیست، اضافه: سازمان تجارت جهانی یک فرصت برای جامعه و کشور در حوزه صادرات وتجارت است و ورود به این نوع سازمان‌ها در اساس خود یک امر مفید است و اگر با ساختارهای کشور در عرصه روابط بین‌الملل  حضور پیدا کنیم می‌توانیم از این فرصت در توسعه و تجارت کشور استفاده کنیم.

وی در خصوص تاثیر رقابت ‌پذیری محصولات تولید ملی در تجارت جهانی، اظهار داشت: یکی از موارد دقت در شرایط و لوازم موجود رقابت‌پذیری محصولات ایرانی است، امروز در بحث رقابت‌های بین المللی یکی از مبانی مهم این است که در صادرات بتوانیم رقابت کنیم.

کبیری اضافه کرد: در رقابت‌پذیری محصولات در بازار تجارت جهانی امر مهم این است که بتوانیم رقابت کنیم که اصل اولیه آن  کیفیت محصولات است که شامل کیفیت خود محصول ، بسته بندی و مسائل ضروری در آن می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امروز اگر بخواهیم به چنین عرصه بین‌المللی بدون توجه به زیرساخت‌ها ورود کنیم خود‌به‌خود حذف می‌شویم و یا فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شود، خاطرنشان کرد: این ضرورت وجود دارد که تولید کنندگان، سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت که متولی صادرات و تولید کشور هستند زیرساخت‌های لازم را برای بالابردن کیفیت محصولات فراهم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet