هفته دفاع مقدس
1396/04/21 13:49:07
سرویس صحن
خادم در نطق میان دستور:

تقویت و حمایت از سپاه به عنوان ارکان نظام واجب است/ سهم اعتباری توانیر در بخش روستایی باید پایدار باشد

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تقویت و حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان نظام ،فرض واجب است.
تقویت و حمایت از سپاه به عنوان ارکان نظام واجب است/ سهم اعتباری توانیر در بخش روستایی باید پایدار باشد عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تقویت و حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان نظام ،فرض واجب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104848637894.jpg تقویت,و,حمایت,از,سپاه,به,عنوان,ارکان,نظام,واجب,است/,سهم,اعتباری,توانیر,در,بخش,روستایی,باید,پایدار,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید علاءالدین خادم در نشست علنی امروز چهارشنبه(21 تیرماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت آزادسازی موصل گفت: اقدام شجاعانه عملیات موشکی سپاه پاسداران در برخورد با جریان تکفیری و تروریستی داعشی قابل ستایش است و تقویت و حمایت از ارکان های نظام که یکی از مهم ترین آن ها سپاه است از فرض واجب نظام است.

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی،معیشت و اشتغال را مسئله مهم مردم و جوانان کشور خواند و افزود: تمرکز دولت و مجلس ضروری است و نباید با طرح مسائل حاشیه‌ای و سیاسی این مهم به فراموشی سپرده شود؛ اگر چنین اتفاقی بیفتد ظلم بزرگی به جامعه خواهد بود.

خادم ادامه داد:درهمین راستا با توجه به محرومیت روستاها و واقعیت تلخ مهاجرت بی‌رویه مردم از روستا به شهرها که در دو دهه اخیر اتفاق افتاده و سبب شده که ضمن ایجاد آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی بسترهای تولید و اشتغال نیز کاهش یافته و به بحران اجتماعی و بیکاری دامن زده است که این مسئله نتیجه بی‌توجهی برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور است.

وی خطاب به وزارت راه و شهرسازی خواستار تعیین تکلیف راه‌های روستایی شد و افزود: وزارت راه باید برنامه خود درباره راه‌های روستایی را اعلام کند؛زیرا راه روستایی در این وزارتخانه در حد معاونت وزیر بود؛ ولی اکنون به اداره کل تقلیل یافته است که این مسئله موجب محرومیت‌افزایی روستاها شده است.

سهم اعتباری توانیر در بخش روستایی باید پایدار باشد

خادم در تذکری به وزارت نیرو، گفت: تشکیل برخی شرکت‌ها در این وزارتخانه باعث بی‌توجهی به شرکت توانیر و توسعه و حفظ شبکه‌های برق و انرژی در روستاها شده است.

وی با بیان اینکه سهم اعتباری توانیر در بخش روستایی باید پایدار باشد، افزود: کاهش سهم بودجه‌ای روستاها به صلاح نیست و دولت و مجلس باید مراقبت کنند.

خادم با بیان اینکه استان فارس در دو دهه گذشته قطب کشاورزی کشور بوده است،تصریح کرد: نشست زمین در نقاط مختلف استان نشانه از بین رفتن سفره های زیرزمینی است و متاسفانه برای این موضوع تدبیر سازمان یافته ای وجود ندارد از این رو لازم است مسئولان نسبت به این موضوع توجه کنند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس خطاب به وزیر نفت،گفت:گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی شهرستان سپیدان که جز مناطق سردسیر است باید در اولویت قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet