خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/21 12:35:51
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در درخواست سه فوریت طرح الزام دولت به رعایت منافع ملی در قراردادهای نفتی؛

توتال بدعهد است/ اصلاح قرارداد لازمه تصویب طرح سه فوریتی

درخواست کننده سه فوریت طرح الزام دولت به رعایت منافع ملی در قراردادهای نفتی گفت: توتال شرکت بدعهدی است و اصلاح این قرارداد لازمه تصویب طرح سه فوریتی است.
توتال بدعهد است/ اصلاح قرارداد لازمه تصویب طرح سه فوریتی درخواست کننده سه فوریت طرح الزام دولت به رعایت منافع ملی در قراردادهای نفتی گفت: توتال شرکت بدعهدی است و اصلاح این قرارداد لازمه تصویب طرح سه فوریتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106777401159.jpg توتال,بدعهد,است/,اصلاح,قرارداد,لازمه,تصویب,طرح,سه,فوریتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح دلایل خود برای طرح سه فوریتی الزام دولت به رعایت مصالح و منابع ملی در قراردادهای نفتی و گازی در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی IPC گفت: این طرح تنها برای انجام تکلیف و دفاع از منافع ملی کشور بوده و هیچ انگیزه دیگری در کار نیست.

نماینده مردم شاهین شهر درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهادت می دهم که بنده و همکارانم که این طرح را امضا کرده اند، مخالف سرمایه گذاری خارجی نیستیم، اما توتال شرکت بدعهد و دارای سابقه بدی است.

وی افزود: از سال 79 این شرکت با فاز 11 پارس جنوبی قرارداد داشت؛اما تا سال 87 هیچ فعالیتی انجام نداد و همچنین عملا تا سال گذشته دست روز این فاز گذاشته و اجازه نداد شرکت های دیگر در این فاز فعالیتی انجام دهند، در حالی که کشور همسایه به دلیل مشترک بودن میدان  برداشت خود را انجام می داد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه طبق اظهارات وزیر درآمد سالانه این گاز 5 میلیارد دلار است،تصریح کرد: از سال 79 تا سال گذشته این شرکت اجازه برداشت از فاز 11 پارس جنوبی را نداد و خودش نیز فعالیتی نداشت، و متاسفانه 90 میلیارد دلار ضرر مالی برای ملت به همراه آورد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet