هدر اصلی
1396/04/21 14:23:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدی فر:

یازده درصد جمعیت افغان ها معادل سه میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی در ایران حضور دارند

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور در این نشست گفت: ۱۱ درصد جمعیت افغان ها در ایران حضور دارند که معادل سه میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی است.
یازده درصد جمعیت افغان ها معادل سه میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی در ایران حضور دارند مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور در این نشست گفت: 11 درصد جمعیت افغان ها در ایران حضور دارند که معادل سه میلیون مهاجر قانونی و غیرقانونی است. https://cdn.icana.ir/d/019/76329.jpg یازده,درصد,جمعیت,افغان,ها,معادل,سه,میلیون,مهاجر,قانونی,و,غیرقانونی,در,ایران,حضور,دارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد محمدی فر افزود: با همکاری کمیساریای ملل متحد در امور پناهندگان همه این جمعیت در ایران از خدمات بهداشتی چون واکسیناسیون و حمایت از مادران باردار برخوردارند.

وی گفت: 114 هزار نفر با کمک کارگزاری سازمان ملل متحد زیر پوشش بیمه های رایگان سلامت قرار گرفته اند، برای بقیه پناهندگان هم امکان بهره مندی از بیمه سلامت، تا سقف بیش از 800 هزار نفر با فرانشیز دولتی فراهم شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور افزود: با فرمان رهبر معظم انقلاب در سال های 2015 و 2016 بیش از 80 هزار تن از دانش آموزان و فرزندان اتباع خارجی غیرمجاز در ایران زیر پوشش آموزش قرار گرفتند؛ پیش از آن هم 330هزار دانش آموز مهاجر و پناهنده مجاز در مدارس ایرانی مشغول به تحصیل بودند و امروز همه فرزندان پناهندگان و مهاجران اعم از مجاز و غیرمجاز از امکان تحصیل رایگان در کشور بهره مند شده اند.

محمدی‌فر گفت: در 2 سال پذیرش فرزندان اتباع خارجی غیرمجاز در مدارس با احتساب دایر شدن یک کلاس به ازای هر 30 دانش‌آموز، در مجموع 2هزار و 600 کلاس درس به ظرفیت آموزشی کشور افزوده شده است.

او افزود: افزوده شدن این گروه از اتباع غیرمجاز به ظرفیت آموزشی کشور معادل 250 مدرسه است که در سال 2016 با کمک سازمان ملل 30 مدرسه ساخته شد و 220 مدرسه دیگر نیاز است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور گفت: جمعیت مهاجر که عمده آنها افراد آسیب پذیر هستند، نیازهای جدی دارند که تامین معیشت از جمله آن است.

محمدی فر با بیان اینکه خراسان رضوی، بزرگترین جمعیت مهاجر کشور را میزبانی می کند، گفت: این استان از نظر پذیرش پناهندگان و مهاجران، در رتبه دوم اما از نظر ارائه خدمات و رسیدگی در رتبه اول کشور قرار دارد.

وی از استاندار خراسان رضوی به علت توجه و مدیریت ویژه در موضوع پناهندگان قدردانی کرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور با اشاره به فعالیت تروریست ها در منطقه، به ویژه در افغانستان، گفت: این به مفهوم انتظار و حرکت جمعیت پناهنده بیشتری با آمار بالاتر از این منطقه است از این رو انتظار می رود که جامعه جهانی به کشورهای در معرض مهاجرت به نحو مناسب تری توجه و شرایط آنها را درک کند.

محمدی فر افزود: حمایت نکردن جامعه جهانی از جمعیت مهاجر به گونه ای است که گاه احساس می کنیم در این امر تنها هستیم و امیدواریم با حضور سفیران خارجی به مشهد و درک و دریافت عمیق و واقعی تر از شرایط جمهوری اسلامی ایران در خصوص مهاجران و انواع خدمات گسترده ایران به پناهندگان انتظار است همراهی و همکاری بیشتری با جمهوری اسلامی ایران انجام شود.

سفیران و دیپلمات های خارجی مقیم تهران با هدف بازدید از وضع پناهندگان خارجی در خراسان رضوی و خدمات جمهوری اسلامی ایران به این جمعیت، به مشهد سفر کرده اند و امروز از یک مدرسه و مرکز بهداشتی درمانی در منطقه گلشهر مشهد و مرکز معلولان و دوره‌های فنی و حرفه ای ویژه پناهندگان بازدید خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بازدید از تایباد و مرز دوغارون و اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای اتابع افغان ،مجموعه مهمانشهر تربت جام و امکانات و مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی و کتابخانه آن و دیدار با برخی از خانواده های اتباع ساکن در این منطقه، از برنامه های دیروز سفیران کشورهای خارجی در خراسان رضوی بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet